Prasidėjo prevencinė akcija „Kūrenkime saugiai“

Gelbėkit vaikus

Šiais metais, kaip ir kasmet, Prienų r. savivaldybė kartu su Kauno apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos (APGV) Prienų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT)Valstybinės priešgaisrinės priežiūros poskyriu (VPPP) ir Prienų socialinių paslaugų centru vykdo akciją „Kūrenkime saugiai“.

a kaminu kret 2

Rugsėjo 21 d. buvo aplankyta 5 seniūnijos, 56 socialiai remtinos šeimos, spalio 12 d. – 10 šeimų. Kartu dalyvavo Prienų r. savivaldybės administracijos Bendrojo skyriaus vyr. specialistas Romas Trakymas, Socialinių paslaugų centro darbo organizatorė Živilė Simanavičienė, socialinė darbuotoja darbui su socialinės rizikos šeimomis Dovilė Puodžiūtė, Kauno APGV Prienų PGT VPPP viršininkas Darius Giraitis, Kauno APGV Prienų PGT VPPP inspektorė Rūta Palaimaitė-Juozaitienė, „Prienų butų ūkio“ specialistai, kurie valė dūmtraukius. Susitikimų metu pareigūnai gyventojams dalino informacinius lankstinukus, paaiškino, kaip eksploatuoti krosnis, kada ir kaip valyti kaminus, įvertino elektros instaliacijos būklę, informavo, kaip elgtis, kad nekiltų gaisras, ir ko imtis jam kilus, taip pat įrengė autonominius dūmų detektorius, kuriuos iš civilinės saugos organizavimo lėšų įsigijo Prienų r. savivaldybė.

Akcija tik prasidėjo, ji bus tęsiama ir toliau. Bus siekiama aplankyti kuo daugiau socialiai remtinų šeimų Prienuose ir seniūnijose. Apsilankymo metu gyventojai bus konsultuojami ne tik dėl tinkamo kietojo kuro krosnių įrengimo eksploatavimo, bet ir atkreiptas dėmesys į netvarkingą elektros instaliaciją ar kitus įrenginius, dėl kurių gali kilti gaisras, suteikta informacija, kaip trūkumus pašalinti.

 

Netvarkinga krosnis – žingsnis iki nelaimės

Daugiametė statistika rodo, kad šaltuoju metų laiku visoje Lietuvoje išauga gaisrų, kylančių dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, skaičius. Tokių gaisrų padariniai dažnai būna ypač skaudūs: sudega gyvenamosios patalpos, jose esantis turtas, apsinuodiję smalkėmis žūsta žmonės.

PGV Prienų PGT VPPP duomenimis, dėl krosnių eksploatavimo taisyklių pažeidimo 2016 m. iki spalio 1 d. Prienų mieste bei seniūnijoje kilo 10, šiais metais dėl tų pačių priežasčių – 11 gaisrų. Šiemet Naujosios Ūtos seniūnijoje, Tartupio kaime, gaisro metu žuvo 1 asmuo.

 

Specialistai pataria

Prieš šildymo sezoną būtina išvalyti suodžius iš dūmtraukių ir krosnių, šildymo sezono metu tai daryti kartą per tris mėnesius. Gaisras kyla, kai krosnis perkaitinama, kai prakurai naudojami degalai bei kiti greitai užsiliepsnojantys skysčiai. Ypač pavojingi krosnių sienelėse atsiradę įtrūkimai ir plyšiai, nes pro juos gali išlėkti kibirkštys ir sukelti gaisrą.

Specialistai pataria kūrenant židinį ar krosnį nenaudoti šlapių malkų. Degdamas šlapias kuras kur kas greičiau užkemša dūmtraukius. Šlapios malkos labiau rūksta, išskirdamos labai lipnų, ant sienelių nusėdantį kondensatą. Kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą.

Negalima malkų ir kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Kol kūrenasi krosnis, nereikėtų išeiti iš namų, draudžiama patikėti jų priežiūrą mažamečiams vaikams. Pavojų gyvybei kelia ne tik ugnis, bet ir kūrenimo metu susidariusios smalkės.

Patariama gyventojams įsirengti dūmų detektorius ir atsargiai elgtis su ugnimi: nerūkyti lovose, nepalikti  neužgesintos nuorūkos, neleisti vaikams žaisti su degtukais, naudotis tik techniškai tvarkingais elektriniais buitiniais, šildymo prietaisais.

Primenama – kilus gaisrui ar įvykus kitai nelaimei, nedelsiant kviesti ugniagesius gelbėtojus bendruoju pagalbos telefonu 112.

 

Prienų r. savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti