• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Prakalbinta drobė

Vilija Čiapaitė

Birštono kurhauzo galerijoje šeštadienį buvo pristatyta Eugenijos Žilinskienės Žirgulės tapybos paroda.

Paroda brandi, kaip ir pati autorė, linksma gaidele save vadinanti senjora. Tačiau brandumas jaučiamas paveiksluose, kuriuose ant drobės pasklidęs akrilas suteikia gaivos ir savotiškos mistikos. Spalvos tarsi žaidžia ir prideda kiekvienam paveikslo elementui savotiško žavesio ir pamąstymo akimirkų.

Pristatydama parodą E. Žilinskienė Žirgulė papasakojo, jog 2007 metais Birštono sakraliniame muziejuje surengusi pirmąją kuklią parodą atrado save. Pamilo Birštoną, kuris ne tik jai suteikė atgaivą, bet ir pastūmėjo dailės link. Savo malonumui jau antri metai dalyvauja Kauno dailės parodoje „Atgimimas“. Tai jos antrasis kvėpavimas ir atgaiva.

Apie autorę

Žilinskienė Žirgulė gimė Kaune. Kauno vidurinėje Dailės mokykloje mokėsi tapybos, kurią ir baigė. Studijavo Lietuvos valstybiniame Dailės institute. Čia įgijo interjero dizainerio specialybę. Septynerius metus dirbo Kauno miesto vyriausiąja dizainere. Menininkė prisipažįsta, jog mėgsta daug keliauti, bendrauti su draugais. Pagaliau atradusi daugiau laiko, Eugenija prisiminė tapybą. O jos darbai dabar jau brandūs, tad, kaip ir pati autorė, patys kalba už save, traukte traukdami į juos pažvelgti giliau ir atidžiau.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti