•  

   

   

   

Pradinukų tėvų nerimas arba ką darote, politikai?

Klausydamiesi kalbų Tarybos posėdžiuose, jaučiamės nejaukiai. Jūsų pasisakymų, gerb. politikai, kartais gėda klausytis. Labai gaila, kad švietimo problemų sprendime vis nugali ne švietimo klausimus suprantantys specialistai. Kažkodėl Švietimo skyrius beveik nusišalinęs ir bijo palaikyti mokyklas. Tad ir kyla klausimas: kas turi rūpintis mokyklomis? Nejaugi atiduodate šiuos klausimus ne specialistams? Liūdna ir norisi verkti, kad kai kurie Tarybos nariai, kalbėdami apie mokyklas, niekada neužsimena apie ugdymą, tikriausiai jie nesupranta šių klausimų ir neturi ką pasakyti. Jiems nerūpi, kaip ugdomi mūsų vaikai, o skaičiuoja tik klozetus, kritikuoja sudarytas sąmatas. Ar Jūsų čia darbas, ar apie tai reikia kalbėti posėdyje? Kiek, ko reikia, nustatys higienistai ir kiti atitinkami specialistai, o Jūs priimkit gerus sprendimus.

Nesuprantama, kaip gali išsilavinęs žmogus sakyti apie mokyklą, kuri turi higienos pasą, jog joje blogesnės ugdymo sąlygos, ir dar drįsta kviesti, kad eitų pasižiūrėti. Tikrai dar kartą nueikite ir palyginkite, bet kartu turi eiti ir apie tai suprantantys specialistai, nes nusišnekėsite nežinodami, ką reiškia tinkama mokyklos aplinka.

Labai „įspūdingas“ buvo ne tik Tarybos nario C. Pacevičiaus pasisakymas apie mokyklos klozetų skaičiavimą (žmogus net nežino mokyklų pavadinimų), bet ir V. Kamblevičiaus, kuris galvoja viena, o kalba kita, tačiau netyčia jam išsprūsta ir priešingos mintys. Jis teigia: „Visi kalba, kad vaikai bus perkelti į blogesnes ugdymosi sąlygas, o mes nuvykome pasižiūrėti ir pamatėme, kad „Ąžuolo“ pagrindinėje, neremontuotoje mokykloje, geresnės sąlygos nei „Nemuno“ pradinėje“. O jau kitas sakinys visiškai prieštarauja pirmajam: „Kodėl vieni vaikai gali mokytis „ištaigingai“, o „Ąžuolo“ būti prastesni?“ Šiuo sakiniu ir pasakyta, kad „Nemuno“ pradinėje mokykloje sąlygos daug geresnės, tai kodėl blaškotės ir kalbate netiesą?

Mus, tėvus, įžeidžia Tarybos nario C. Pacevičiaus pasakymas, kad „kaip dovaną gaunat papildomai mokinių…“. Kas Jums mūsų vaikai, kad juos turite teisę kažkam „dovanoti“? O gal grįžtame į baudžiavos laikus, kai dvarininkai galėdavo savo valdomas „dūšias“ dovanoti kam panorėję? Ar galvojate, ar įsiklausote ką kalbate?

Tarybos nariai pastoviai teisinasi, kad pagrindinė „naktinio“ mokyklų tinklo reorganizavimo priežastis yra lėšų stygius. Tačiau patys nieko nesiima, kad tos lėšos sugrįžtų į savivaldybę, mokyklas. Pavyzdžiui, š. m. spalio mėnesį baigiasi Comenius projektas „Europos vandens studija“. Prienų „Nemuno“ pradinei mokyklai, jam pasibaigus, turėtų būti grąžinta 15 tūkst. litų. Beje, į projektą įdėti pinigai yra ne savivaldybės skirtos lėšos, o mokyklos mokinių tėvų suaukoti iš 2% pajamų, t.y. mūsų visų pinigai. Pagal savivaldybės Tarybos sprendimus, nuo 2012 m. rugsėjo 1 dienos „Nemuno“ pradinės mokyklos, kaip juridinio asmens, nebelieka, tai reiškia, kad tie 15 tūkst. litų tikriausiai nebus sugrąžinti, nes tiesiog nebus kam, o juos atgavus, mokykla šias lėšas galėtų panaudoti savo reikmėms ir nereikėtų prašyti savivaldybės papildomų lėšų. Ar tai ne taupymas? O kur dar kiti projektai, kuriuose dalyvauja mokykla? Ar ir tie pinigai savivaldybei nereikalingi, ar tai nėra lėšų švaistymas? O gal tai lėšų taupymas?…

Beje, ar daug žinote pagrindinių mokyklų, kuriose pradinukai turi galimybę išvykti pagal dalyvaujamus projektus į užsienį? Paprastai didelėse mokyklose pradinukai nustumiami į šalį, nes jie „pradinukai“, na, o „Nemuno“ pradinė mokykla, būdama kaip atskiras juridinis asmuo, tokią galimybę suteikia. Ir tiek pernai, tiek šiemet to pačio Comenius projekto eigoje mūsų mokyklos ketvirtokai galėjo aplankyti kitas projekte dalyvaujančias šalis. Tai pasakykit, ar įsiliejus į „Ąžuolo“ progimnaziją pradinukams tokia galimybė bus užtikrinta?..

Dar vienas momentas: nėra jokių ekonominių paskaičiavimų, kokią naudą duos ši mokyklų tinklo pertvarka. Neaišku, kiek lėšų reikės perkeliant vieną mokyklą į kitą, kas bus su likusiomis tuščiomis patalpomis, ar įmanoma už 80 tūkst. mokyklą suremontuoti taip, kad ji atitiktų higienos normas, o ne padaryti kosmetinį remontą….. Paklausti politikai arba tyli, arba nukreipia kalbą į šalį, o konkrečių atsakymų visuomenei nepateikia. Kiek kartų kreipėmės raštu į savivaldybės atstovus, nei vieno atsakymo taip ir nesulaukėme.

Mūsų vaikai šiuo metu „Nemune“ laimingi, žaidžia pertraukų metu tvarkingame kieme, kur kiekvienais metais pasodiname medelių, gėlių, įrengta Viešosios įstaigos „Meninė drožyba“ puikūs suoleliai, sutvarkytas pradinukams pritaikytas aikštynas. Todėl dar labai rimtai pagalvokit, ar verta ardyti tokią mokyklą. Juk ją išdraskius, reikės daug lėšų įdėti, norint pakeisti šią mokyklą kita įstaiga, neprarandant dabartinio aukšto ugdymo lygio. Dar kartą ateikite ir įsitikinsite, kad sakote netiesą.

Labai būtų gražu, kad paskutinę mokslo metų dieną į šventę atvyktų Tarybos nariai ir tiesiai visai mokyklos bendruomenei pasakytų, kodėl mūsų vaikai privalo palikti šį puikiai pritaikytą pradinių klasių mokiniams pastatą. Išgirsite ir vaikų reakciją. Ar Jums bus tai malonu? Ar Jūs tikrai ramiai miegate taip pasielgę?

„Nemuno“ pradinės mokyklos mokinių tėvai

Taip pat skaitykite

11 komentarai

 1. Nereiketu

  pilti tu pamazgu, bet yra kaip yra. Nemuno mokyklele visada kaip asaka buvo, nes mes ja rinkomes. Kaip tie vaikai sutinkami 5klasej, kiek prisiklausom priekaistu? Ziurekit, kaip daktarai vienas kita gina, o mokytojai… ko tik neprisiklausem – neikit i nemuna, ten vaiku neismokina, ta mokykla tuoj uzdarys ir t.t Taip kalba mokytojai, kurie juk tures kartu dirbti, mokyti musu vaikus. Gaila, kad telefonas dar neteikia galimybes pamatyti skambinusios akiu, noreciau paziureti

  Atsakyti
 2. lialia

  Nustokim pilti pamazgas vieni ant kitu ir bus gyventi geriau, mazo miestelio bruozas(Prienu) ..Viena boba sake principu..:) abi mokyklos kaip mokyklos..vaiku sumazejo tas tiesa, naikina viena, ji pila pamazgas ant kitos, naikintu kita-atvirsciai ir taip pasaka be galo..
  Brangieji baikime „loti“ vieni ant kitu ir susiraskime idomesniu uzsiemimu gyvenime, faktas viskas keiciasi, toliau dar labiau pasikeis..Vaikai kai nori mokytis ir Afrikoj mokosi ir nei paauksuotos sienos nepades.
  Kvailiausia, kad ziniasklaida neturinti spausdinti protingu straispniu nusileidzia iki tokio lygio, geriau apie mokslo laimejimus rasykite, idomias rubrikas susigalvokite…Su visa pagarba visiems..

  Atsakyti
 3. Žiniukas

  Sveiki,žinome kas laikia vaikų ,o koks likimas pastatų.Gal koks medicinos centras atsidarys,atsiprašau dar per anksti darželio pastatai arčiau.Šitą visą pasakėlę ponia Keturakienė žino geriau.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti