lsdp-baneris-2a

Pradedama laukinių gyvūnų oralinė vakcinacija nuo pasiutligės

Untitled1

 Gyventojus informuojame, kad gegužės 18 d. iš Kauno Aleksoto  aerodromo pradedama pavasarinė laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės. Laukinių gyvūnų vakcinacija nuo pasiutligės bus atliekama 50 kilometrų buferinėje zonoje pasienyje su kaimyninėmis šalimis: Lenkijos ir Baltarusijos Respublikomis.

Viename kvadratiniame kilometre bus išmėtyti ne mažiau kaip 25 jaukai su vakcina nuo pasiutligės. Iš viso Lietuvos teritorijoje bus išmėtyta apie 505 000 jaukų su šia vakcina. Jeigu bus palankios meteorologinės sąlygos, pavasarinę  laukinių gyvūnų vakcinaciją nuo pasiutligės planuojama baigti š. m. gegužės pabaigoje.

Lėktuvuose sumontuota vakcinos mėtymo įranga užprogramuota taip, kad vakcina nebūtų mėtoma virš miestelių, gyvenviečių, sodybų, vandens telkinių, tačiau gamtos sąlygos, vėjo kryptis ir stiprumas gali pakoreguoti vakcinos nukritimo vietą. Todėl norime perspėti gyventojus, kad radus jaukus su pasiutligės vakcina jų negalima liesti. Jeigu jaukai su vakcina aptinkami prie gyvenamųjų namų, būtina apie tai nedelsiant pranešti teritorinei Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Atvykę darbuotojai surinks jaukus su vakcina. Jaukai su vakcina nėra pavojingi naminiams gyvūnams, tačiau perdozavus jauko galimos komplikacijos.

Prienų VMVT informacija

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti