Policijos pranešimas

Vasario 15 d. rytą buvo gautas pranešimas, kad į Prienų rajono apylinkės teismo pastatą, įžeisdami žmogaus orumą ir visuomeninę dorovę , atvyko du girti jaunuoliai. Kaip paaiškėjo vėliau, tai broliai D. L., gim., 1983 m., ir P. L., gim. 1989 m., gyvenantys Balbieriškio sen. Medvišių k. Nuvykus į įvykio vietą rajono policijos komisariato patruliams, broliams, nuo kurių sklido alkoholio kvapas, buvo nurodyta vykti kartu į policijos komisariatą. P. L. išėjęs į lauką, sėdo į jam priklausantį automobilį „Audi 80“ ir, nuvažiavęs apie 100 m, išlipo iš jo. Pareigūnams pasiteiravus, kodėl jis vairavo automobilį, paaiškino, kad automobilis buvo paliktas  kelio ženklo „sustoti draudžiama“ galiojimo zonoje. Paklausus, ar jis automobilio nevairavo būdamas girtas, šis atsakė, kad alkoholį vartojęs, tačiau nesijaučiąs girtas. Pasiūlius girtumą nustatyti alkotesterio pagalba, P. L. patruliams pasiūlė 100 Lt atlygį, siekiant išvengti patikrinimo ir administracinės atsakomybės už transporto priemonės vairavimą neblaiviame stovyje. Patruliams keletą kartų perspėjus, kad už policijos pareigūno papirkimą gresia baudžiamoji atsakomybė, P. L. nereagavo ir davė šimto litų kyšį.

Panaudojus technines priemones, broliams buvo nustatyti vidutiniai girtumo laipsniai: P. L. – 2,37 prom., o D. L. – 2,02 prom.

Už pasirodymą girtiems viešoje vietoje broliams buvo paskirti įspėjimai. Dėl P. L. vairavimo neblaiviame stovyje surašytas administracinis teisės pažeidimo protokolas. Už šį pažeidimą numatyta administracinė atsakomybė – nuo 2000 iki 3000 Lt bauda su atėmimu teisę vairuoti transporto priemonę nuo 2 iki 3 metų arba administracinis areštas nuo 10 iki 30 parų su teisės vairuoti atėmimu nuo 2 iki 3 metų. Dėl policijos pareigūnų papirkimo, P. L. rajono apylinkės teismo nuteistas pusės metų laisvės apribojimu.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti