Policija primena visiems eismo dalyviams – būkite atidūs kelyje!

08-31_birstonas

Rugsėjo 1-ąją moksleiviai grįš į mokyklas. Jų duris, kaip ir kasmet, atvers ir pirmokai. Prasidėjus mokslo metams, jaunimas tampa aktyviais eismo dalyviais – skuba į mokyklas, bibliotekas, repeticijas, treniruotes, pas draugus.

Kasmet šalies policija, skiria daug dėmesio jaunųjų eismo dalyvių drausmingumui, atsakingumui už savo elgesį kelyje, prasidedant naujiems mokslo metams, siekia, kad eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau nepilnamečių ir jų dalyvavimas eisme būtų saugus.

Tam, kad moksleivių, ypač pradinukų, kelionės būtų saugios, nemažai priklauso nuo tėvų. Išleisdami vaikus į mokyklą, tėvai turėtų priminti jiems savisaugą gatvėse ir keliuose, o mažamečius išmokyti jos pagrindų. Ne tik rugsėjį – svarbu nuolat domėtis, ar vaikai gatvėse elgiasi saugiai, drausmingai ir atsižvelgia į gautus patarimus.

Primename tėvams, kad pirmiausia Jūs privalote pasirūpinti savo atžalų saugumu!

Keliaujantiems savarankiškai pėsčiomis parinkite ne trumpiausią, o saugiausią maršrutą į mokyklą ir iš jos.

Keliaujančius autobusais, troleibusais vaikus svarbu mokyti saugaus elgesio viešojo transporto stotelėse: stovėti atokiau nuo važiuojamosios kelio dalies krašto, išlipus neiti per gatvę ar kelią labai arti sustojusio troleibuso, autobuso galo ar priekio. Išlipus iš autobuso užmiestyje ir norint pereiti kelią, kai matomumo zonoje nėra nei perėjos, nei sankryžos, reikia paėjėti tolėliau nuo autobuso, kur kelias gerai apžvelgiamas į abi puses.

Priminkite vaikams, kad per gatvę dera eiti tik pėsčiųjų perėjomis, o kur jų nėra – sankryžose pagal šaligatvių ar kelkraščių linijas. Ten, kur nėra perėjų ar sankryžų, gatvę ar kelią galima kirsti tik gerai apžvelgiamose vietose, įsitikinus, kad tai saugu ir nebus trukdoma atvažiuojančiam transportui. Einant per važiuojamąją dalį, nedera naudotis ausinukais ar mobiliuoju telefonu.

Priminkime mažiesiems, kad užmiesčio kelio kelkraščiu arba važiuojamosios dalies pakraščiu eitų tik prieš transporto judėjimo kryptį.

Pasirūpinkite, kad mažamečiams dviračiu galima važiuoti tik leistinose vietose – kiemuose, parkuose, stadionuose, gyvenamosios zonos teritorijose, visada privaloma dėvėti šalmą. Taisyklingai užsegtas šalmas turėtų dengti kaktą iki vidurio, diržai turi būti prigludę, sagtis užsegta. Paaugliams nuo 14 metų (arba nuo 12 metų, jei turi dviratininko pažymėjimą), galintiems savarankiškai važiuoti gatvėmis, priminkite: norint patekti į kitą gatvės pusę, būtina nulipti nuo dviračio ir jį pervesti. Draudžiama važiuoti pėsčiųjų perėjomis, nesilaikant bent viena ranka vairo, įsikibus į kitas transporto priemones.

Svarbu, kad tamsiu paros metu ir blogomis oro sąlygomis vaikai tinkamai segėtų atšvaitus arba dėvėtų drabužius su šviesą atspindinčiais elementais – jie turėtų būti iš visų pusių matomi kitiems eismo dalyviams.

Jūs patys, vairuodami automobilį, privalote pasirūpinti vežamų vaikų saugumu: naudoti ūgį atitinkančias automobilines sėdynes, o aukštesnius nei 135 cm vaikus taisyklingai – per petį ir per juosmenį prisegti saugos diržais.

Vairuotojus raginame keliuose ir gatvėse būti atidesniems, budresniems, mandagesniems, tolerantiškesniems.

Rugsėjo mėnesį policijos pareigūnai prie mokyklų organizuos trumpalaikius reidus, skirtus tikrinti transporto priemones, kurias vairuoja mokiniai, tikrins mokyklinių, maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumą. Daug dėmesio bus skirta saugos diržų naudojimui, vaikų skaičiaus autobuse pagal sėdimas vietas kontrolei, saugiam vaikų įlaipinimui, atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais naudojimui. Siekiant užtikrinti vežamų automobiliais vaikų saugumą, policijos pareigūnai kontroliuos, kaip yra naudojamos vaikų prisegimo ir saugumo sistemos, specialios kėdutės.

 

Linkime saugių mokslo metų!

Taip pat skaitykite