Policija primena visiems eismo dalyviams – būkite atidūs kelyje!

20170901_091602-e1535959297977

Prasidėjo nauji mokslo ir žinių metai. Rugsėjo 3-ąją moksleiviai grįžo į mokyklas. Jų duris, kaip ir kasmet, atverė ir pirmokai. Prasidėjus mokslo metams, jaunimas tampa aktyviais eismo dalyviais – skuba į mokyklas, bibliotekas, repeticijas, treniruotes, pas draugus.

Kasmet šalies policija, atkreipdama didelį dėmesį į jaunųjų eismo dalyvių drausmingumą, atsakingumą už savo elgesį kelyje, prasidedant naujiems mokslo metams, siekdami, kad eismo įvykiuose nukentėtų kuo mažiau nepilnamečių ir jų dalyvavimas eisme būtų saugus, organizuoja įvairias prevencines priemones.

Tam, kad moksleivių, ypač pradinukų, kelionės būtų saugios, nemažai priklauso nuo tėvų. Tėvams primename, kad pirmiausia Jūs privalote pasirūpinti savo atžalų saugumu! Išleidžiant vaikus į mokyklą svarbu atsiminti, jog kiekvienas atsako už savo gyvybę ir jos saugumą. Suformuotas įgūdis išlieka visą gyvenimą, todėl būtina kuo anksčiau paaiškinti vaikui kaip jam saugiai elgtis išėjus iš namų. Pirmieji vaikų mokytojai esate Jūs – tėvai, todėl pirmiausia turėtumėte prisiminti ir nuolat laikytis saugaus elgesio kelyje taisyklių, paaiškinti jas savo vaikui, padėti pasirinkti saugų maršrutą į mokyklą ir atgal iš jos. Net jeigu vaikui šie mokslo metai ir nėra pirmieji, patariama palydėti vaiką į mokyklą ir iš jos. Rekomenduojama pakeliui atkreipti dėmesį į visus pavojų keliančius objektus, paaiškinti, kaip vaikui elgtis. Specialistai pataria paskaičiuoti, kiek laiko vaikui reikia nukeliauti iki mokyklos, kad jis nevėluotų ir neskubėtų, patariama neapkrauti vaiko didele kuprine, kad jis galėtų laisvai judėti. Saugumą kelyje padės užtikrinti priemonės, padedančios būti matomam – patariama prie kuprinės ar rūbų pritvirtinti atšvaitą ar vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais. Reiktų atsižvelgti ir į tai, kad eidamas į mokyklą ar iš jos kartu su draugais vaikas gali būti mažiau atidus, kadangi labiau susitelks į žaidimus ar pokalbius tarpusavyje. Būtinai paaiškinkite vaikui, kad eidamas kelyje kartu su draugais turi pamokyti saugaus elgesio ir juos. Atvežus vaiką į mokyklą su transporto priemone, elkitės atsakingai, nepamirškite, kad ne tik jūsų vaikas, bet ir daugelis kitų eina į mokyklą.

Vairuotojus raginame keliuose ir gatvėse būti atidesniems, budresniems, mandagesniems, tolerantiškesniems.

Policijos pareigūnai iki rugsėjo 14 d. prie mokyklų organizuos trumpalaikius reidus, skirtus tikrinti transporto priemones, kurias vairuoja mokiniai, tikrins mokyklinių, maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumą. Daug dėmesio bus skirta saugos diržų naudojimui, vaikų skaičiaus autobuse pagal sėdimas vietas kontrolei, saugiam vaikų įlaipinimui, atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą atspindinčiais elementais naudojimui. Siekiant užtikrinti vežamų automobiliais vaikų saugumą, policijos pareigūnai kontroliuos, kaip yra naudojamos vaikų prisegimo ir saugumo sistemos, specialios kėdutės.

Rugsėjo 14–16 d. pareigūnai vykdys vairuotojų blaivumo, apsvaigimo nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų kontrolės priemones, asmenų, neturinčių teisės vairuoti, kontrolę.

Rugsėjo 17–23 d. vyks vairuotojų naudojimosi mobiliojo ryšio priemonėmis, su vairavimu nesusijusios veiklos kontrolė, tarptautinė Europos kelių policijos tinklo TISPOL inicijuota specialioji kontrolės priemonė.

Rugsėjo 24–30 d. vyks vairuotojų pareigų, susijusių su pėsčiaisiais, vykdymo kontrolė, pėsčiųjų pareigų vykdymo kontrolė.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti