Policija prašo: „Išlikite budrūs – atšilus orams suaktyvėjo telefoniniai sukčiai!“

15min

kvitrina.com

Pastaruoju metu Prienų ir Prienų rajono gyventojai tapo telefoninių sukčių aukomis. Balandžio 4 d. prieniškė prarado per 5000 eurų, rajono gyventoja – 500 eurų. Balandžio 5 d. sukčiai apgavo 7 metų berniuką ir išsinešė 550 eurų.

Alytaus AVPK išplatino pranešimą, kuriame nurodo, kad komisariato aptarnaujamoje teritorijoje šias metais užregistruoti 53 sukčiavimo atvejai. Dvylika iš jų patyrė nuostolius. Policija primena apie dažniausius pinigų išviliojimo telefonu būdus:

  • Pranešimai apie tariamas artimųjų nelaimes, jų sukeltus eismo įvykius (32 atvejai).
  • Apgavikų, prisistatančių policijos pareigūnais, pranešimai dėl sąskaitos užvaldymo, plaunamų pinigų ir pan. (12 atvejų).
  • Tariamų Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos pareigūnų pranešimai dėl plaunamų pinigų iš sąskaitos (5 atvejai).
  • Lietuvos statistikos departamento ar „Telia Lietuva“ atstovais apsimetusių sukčių pranešimai, taip pat dėl laimėjimo loterijoje.

„Skambinantys sukčiai, atsižvelgdami į išgalvotą istoriją, bando išvilioti pinigus, todėl dažnai imituoja moters (dukros ar kitos giminaitės), vaiko balsus. Tais atvejais, kai skambina tariami banko darbuotojai, kitoje telefono ragelio pusėje girdimi itin tikroviški muzikos garsai, net imituojamas sujungimas su kitu darbuotoju.

Siekdami formuoti saugią aplinką prašytume perspėti savo garbaus amžiaus artimuosius apie tokio pobūdžio grėsmes ir patarti, kaip tokioje situacijoje derėtų elgtis“, – rašoma Alytaus AVPK pranešime.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti