Policija dovanojo šventę visuomenei, visuomenė – policijai

P6070058Birželio 6–8 dienomis vyko Birštono kurorto šventė „Žydinčio miesto ritmu“. Į šventę sugužėjo daugybė miestelėnų, vietos gyventojų, svečių iš kitų Lietuvos miestų ir miestelių bei užsienio šalių.

Birštono policijos pareigūnai užtikrino viešąją tvarką, siekdami užkardyti administracinius teisės pažeidimus ir nusikalstamas veikas.

Jau šeštus metus per Birštono kurorto šventę rengiama Policijos šventė visuomenei, sulaukianti lankytojų susidomėjimo ir smalsumo.

Nors policijos pareigūnus, jų techniką ir priemones kasdien galime pamatyti gatvėse ir keliuose, susiduriame su tuo įvairiose situacijose, tačiau galimybė pasmalsauti, laisvai pasikalbėti, paliesti – labai masinanti. Todėl antrą kurorto dieną Jaunimo gatvėje būriavosi labai daug žiūrovų, kurie apžiūrinėjo specialiųjų tarnybų (policijos, greitosios medicinos pagalbos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos, karo policijos, krašto apsaugos savanorių pajėgų, saugos tarnybų) automobilius, specialiąją aprangą, ekipiruotę, kalbėjosi su pareigūnais. Pareigūnai pasiūlė pravarčių kasdienybėje patarimų,  informacinių lankstinukų, siekdami sumažinti dviračių ir kitų asmeninių daiktų (mobiliųjų telefonų, fotoaparatų) vagysčių riziką, surengė daiktų žymėjimo akciją.

Kriminalinės policijos pareigūnai, atvykę pademonstruoti kriminalistinių tyrimų laboratorijos, taip pat turėjo nemažai darbo – kai kurie smalsuoliai labai domėjosi nusikaltimų tyrimo įranga, mielai įamžino savo rankų pirštų ir delnų atspaudus.

Šventės lankytojus stebino juos pasitinkantis ir norintis bendrauti robotas išminuotojas, kurį į šventę atlydėjo Krašto apsaugos savanorių pajėgos.

Jauniesiems gyventojams ir svečiams buvo galimybė pasidžiaugti policijos bičiuliu Amsiu. Žinoma, kaip ir kasmet, labai laukiami buvo kinologų pasirodymai, kuriuos demonstravo Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato kinologai su tarnybiniais šunimis. Stebėdami pasirodymus ir apžiūrėdami ekspozicijas, šventės lankytojai vaišinosi tikra kareiviška koše, kurią išvirė Krašto apsaugos savanorių pajėgų S. Dariaus ir S. Girėno apygardos 2-osios rinktinės pareigūnai, o jų kareiviška palapinė buvo  gera vieta pasislėpti nuo saulės.

Vandens eismo dalyvius kontroliavo Nemune ties Birštonu patruliavimą policijos kateriu vykdę ir vandens transporto priemones tikrinę pareigūnai.

Vaikams policijos pareigūnai surengė velomobilių varžybas. Jų nugalėtojai buvo apdovanoti prizais ir atminimo dovanomis.

Policijos pareigūnai džiaugiasi, kad gausi lankytojais ir automobilių skaičiumi kurorto šventė „Žydinčio miesto ritmu“ praėjo ganėtinai ramiai, be didesnių incidentų. Šventinio savaitgalio metu Birštono PK buvo užregistruota 19 pranešimų apie įvairius įvykius. Pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl 2 nusikalstamų veikų (dėl viešosios tvarkos pažeidimo ir dėl eismo įvykio, kuriame sužalotas žmogus).   Sulaikyti 10 asmenų, iš jų 7 buvę viešoje vietoje neblaivūs arba vartoję alkoholinius gėrimus viešose vietose, o 3 įtariami padarę nusikalstamą veiką. Užfiksuoti 7 kelių eismo taisyklių pažeidimai.

Birštono policijos komisariatas nuoširdžiai dėkoja kolegoms iš Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato, jauniesiems policijos rėmėjams ir projekto „Savanoriai – žmonių saugumui“ dalyviams, šauliams, saugos tarnybų darbuotojams, savivaldybės administracijos ir jos tarnybų darbuotojams, padėjusiems surengti šventę ir užtikrinti šventės dalyvių saugumą.

 

Birštono PK informacija ir nuotraukos

 

 

 

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti