Policija baudžia už važiavimą pro draudžiančius ženklus, bet tai nesumažina automobilių eilių Prienų gatvėse

Gelbėkit vaikus

DSC_0005

Jonas Kavaliauskas

Prienų košmaras tęsiasi, nors policija kasdien baudžia sunkiasvorių automobilių vairuotojus už važiavimą pro draudžiančius ženklus. Per savaitę administracinėms baudomis nubausti apie 150 vairuotojų. Aplink Prienus pastatyti informaciniai skydai, ant kurių kartu su kitais ženklais yra ir draudžiantys įvažiuoti į miestą. Tiesa, jis pradingsta tarp kitų ženklų, o nuorodos prie žiedo, kad apylanka yra tiesiai, nelabai paisoma.

Nepatogumai, kai sunkiasvoris transportas užpildo miesto gatves, jau pradeda kenkti verslo subjektams ne Prienuose, bet ir Birštone. Viešbučių ir sanatorijų vadovai skundžiasi, jog darbuotojai iš kitų miestų pradeda vėluoti į darbą, nes vietoje įprasto pusvalandžio jų kelionės pailgėja iki dviejų valandų.

DSC_0002

Prienų rajono savivaldybės mero pavaduotojas, Eismo komisijos pirmininkas Algis Marcinkevičius teigė, jog nuo pirmadienio pailgėjo vienpusio judėjimo tarpas, nes rangovas pradėjo rekonstrukciją kitoje Vytauto gatvės pusėje, o šviesoforas perneštas link miesto centro. Taip pat užsidarė įvažiavimas iš S. Dariaus ir S. Girėno gatvės. Eismo komisijos pirmininkas tvirtino, jog rangovas pažadėjo kuo greičiau atlikti Vytauto gatvės atkarpos rekonstrukciją nuo tilto iki įvažiavimo į S. Dariaus ir S. Girėno gatvę pabaigos. Deja, bet termino neįvardino, o rangovas toliau tyli ir neviešina savo darbų planų.

Eismo komisijos posėdyje nebuvo pritarta bendrovės, vykdančios darbus magistralėje „Via Baltica“, prašymui leisti per miesto centrą važiuoti sunkiasvoriams transportui, kuris gabena smėlį. Deja, bet vienas kitas galingas savivartis dar leidžia sau važinėti per Prienus.

Rajono savivaldybės valdžia atliko daug darbo, įrodinėdama LAKD nutraukti sunkiasvorio transporto tranzitą per Prienus, bet turėtų žengti dar vieną žingsnį ir pastatyti draudžiančius sunkiasvoriam transportui įvažiuoti į miestą ženklus Kauno ir Vytauto gatvėse. Mero pavaduotojas žadėjo išnagrinėti šią galimybę.

Ir dar. Mieste vis dažniau atsiranda gudročių, kuriems eismo taisyklės nė motais ir jie lenkia stovinčius eilėje priešinga juosta. Laikinasis Prienų PK vadovas Albinas Jakimavičius sakė, jog bus pradėtas tokių pažeidėjų filmavimas, kaip prie šviesoforų, taip ir pačiame mieste. Gatvėse pradės budėti ir neuniformuoti pareigūnai.

Tiesa, kaip visada, neretai planams koją pakiša kriminalinė situacija rajone ir budintys ekipažai dažnai turi išvykti iš Prienų. Bet baudas gaunančiųjų skaičiai stulbina ir todėl sunku suvokti tokį sunkiasvorių automobilių vairuotojų elgesį.

Dažnai gyventojai kalba, jog rajono valdžia nieko padaryti negali, nes tai yra LAKD projektas. Kad tai netiesa, rajono valdžia jau įrodė, ryžtingai įsikišdama į susidariusią situaciją, todėl teigti, jog tai ne jos reikalas, negalima.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti