Pokalbis su administracijos direktore prie puodelio kavos

Gelbėkit vaikus

DSC_0202

Vacys Staknys

Prienų rajono Savivaldybės administracijai eina penktasis naujos kadencijos darbo mėnuo. Tiek pat laiko prie jos vairo stovi Jūratė Zailskienė, kuri praeitą kadenciją patarinėjo merui Alvydui Vaicekauskui.

Rugsėjo 6 d. administracijos direktorė antrą kartą pakvietė žurnalistus prie kavos puodelio pasikalbėti apie Savivaldybės administraciją lydinčius iššūkius ir būsimus darbus.

Pirmasis iššūkis, pareikalausiantis nemažai pastangų – tai Finansų skyriaus vedėjo paieškos, nes kitų metų sausį dėl amžiaus šį postą paliks ilgametė šio skyriaus vedėja Nijolė Paužienė. Toks pats likimas laukia ir Architektūros ir urbanistikos skyriaus darbuotojo Jurgio Bunevičiaus. Tiesa, jam pamaina jau lyg ir surasta. Tai Statybos ir ekonominės plėtros skyriuje dirbanti buvusi NŽT darbuotoja Aušra Žiurauskaitė. O jos funkcijas iš savo vidinių resursų perims Socialinės paramos ir sveikatos skyrius. Funkcijų perskirstymas įvyks ir savivaldybės turto priežiūros sferoje. Statybos ir ekonomikos plėtros skyriuje vyriausiosios specialistės Džiuljetos Čepeliauskienės dalis turto apskaitos funkcijų bus perduota to paties skyriaus darbuotojui Dainiui  Sodaičiui (energetika, šiluma), Linai Mikušauskienei (savivaldybės įmonių turtas) ir Bendrojo skyriaus specialistui Ričardui Gyliui (transportas).

IMG_4324

Gera naujiena, kad jau įvyko konkursas Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjo pareigoms užimti. Jį iš dviejų kandidatų laimėjo pakuoniškis Tomas Žvirblys, kuris iki šiol darė karjerą įmonėje, dirbančioje energetikos srityje.

Tiesa, biudžetinėse savivaldybės įstaigose laukia dar ne vienas konkursas. Jie jau paskelbti Prienų meno, Balbieriškio ir Išlaužo pagrindinių mokyklų direktorių vietoms užimti.

Administracijos direktorė negalėjo atsakyti į klausimą, ar rajono meno mokyklos išliks savarankiškos, ar bus vykdoma reorganizacija, po kurios Veiverių A. Kučingio meno ir Jiezno muzikos mokyklos bus prijungtos prie Prienų meno mokyklos. Pasak J. Zailskienės, reikia sulaukti konkurso rezultatų į Prienų meno mokyklos vadovo vietą ir tik paskui spręsti kitus klausimus.

IMGP9783

Direktorė pasidžiaugė, jog dar šiais metais gyventojams bus prieinama poilsio erdvė šalia tvenkinio Stadiono mikrorajone. Kita projekto dalis (prie Nemuno krantų) turi būti užbaigta kitais metais.

IMGP9779

Administracijos vadovė negalėjo atsakyti, ar teniso kortų projektas buvo derinamas su teniso bendruomene, nes gaunami signalai, kad kortai neatitinka standartų. Ar tai nebus tas kartas, kai pinigai išleisti, o kortai nebus naudojami pagal paskirtį?

Administracijos direktorė pasidžiaugė, jog vaikų darželio „Pasaka“ kieme iš savivaldos biudžeto bus padidinta automobilių stovėjimo aikštelė, sumažinant šaligatvio plotus, o pėstiesiems teritorija bus apibrėžta linija. Kitais metais automobilių stovėjimo vietos bus įrengtos ir kitoje gatvės pusėje priešais darželio pastatą.

Žemės ūkio ministerija yra paskelbusi kvietimą dalyvauti kaimo teritorijose esančių žvyrkelių asfaltavimo projektuose. Tiesa, kvietimo sąlygose yra reikalavimas, kad konkursui pateiktiems keliams turėtų būti atlikti kadastriniai matavimai ir jie įregistruoti Registrų centre. Vienam projektui gali būti skirta iki 200 000 eurų. Deja, anot administracijos  direktorės, būtent šis pastarasis reikalavimas sukelia daugiausiai problemų, nes šie darbai savivaldybėje nebuvo tinkamai atliekami.

Administracijos vadovė piktinosi, jog dėl lėto projektuotojų darbo stringa Jiezno erdvių tvarkymo pradžia.

Iš kitos pusės, J. Zailskienė pasidžiaugė, jog rajone parduotas ne vienas pastatas. Prienuose bendrovė  „Windowsa“ įsigijo buvusius internatinės mokyklos pastatą už 130 000 eurų ir, pagal pirminius duomenis, numato įrengti ten viešbutį arba butus. Savivaldybė norėtų, kad tame pastate atsirastų ir viešbutis, ir butai.

300 000 eurų kainuos „Ąžuolo“ stadiono rekonstravimo darbai, kurie galutinai turėtų būti baigti kitais metais. Tiesa, dar šiais metais turi būti padaryta darbų už 188 000 eurų (ES lėšos – 156 000 eurų, 32 000 eurų bus skirta iš savivaldybės biudžeto). Deja, savivaldybė priėmė sprendimą, jog prie mokyklų futbolui skirta danga bus dirbtinės žolės. Anot R. Zailskienės, natūralios žolės dangos atsisakyta, nes negalima būtų užtikrinti priežiūros.

Nejaugi kas nors mano, kad dirbtinės žolės dangos nereikia prižiūrėti? Ir kodėl niekas nekalba, kad tokia danga kenkia sąnariams? O stadione žais vaikai.

Administracijos direktorė priminė, jog kitais metais bus įgyvendintas kraštovaizdžio projektas, į kurį įtrauktas ir Paprienės futbolo stadionas. Tarptautinius standartus atitinkantis natūralios žolės dangos futbolo stadionas, įrengtas dar tarybiniais laikais, atkūrus nepriklausomybę taip ir nesulaukęs tinkamo dėmesio iš rajono valdžios, pasak J. Zailskienės, yra įtrauktas į Prienų seniūnijos prižiūrimus žaliuosius plotus.

Administracijos vadovė pateikė informaciją apie Jiezno PSPC projektą, kuris vykdomas iš VIP lėšų. Pasak direktorės, savivaldybę pasiekė informacija, jog Sveikatos apsaugos ministerijoje laikoma, kad Jiezno PSPC projektas užbaigtas. Todėl yra ruošiamas laiškas Ministerijai ir Seimo nariams, kurie atstovauja Prienų krašto interesams dėl lėšų projekto užbaigimui.

J. Zailskienė taip pat teigė, kad jei Vyriausybė iš investicinės programos visgi neskirs lėšų, tai savivaldybė ieškos kitų finansavimo šaltinių.

Naujienų portalo kvitrina.com žiniomis, Jiezno PSPC projekto užbaigimui reikia apie 300 000 eurų.

Ir dar. UAB „Trakų energija“, kaip „Prienų energijos“ veiklos perėmėja, pagal teismo sprendimą, pervedė į Savivaldybės administracijos sąskaitą 360 488,38 eurus, kuriuos AB „Prienų šilumos tinklai“ pervedė pagal trišalę sutartį tarp Prienų rajono savivaldybės administracijos, AB „Prienų šilumos tinklai“ ir UAB „Prienų energija“, perimant Prienų šilumos ūkį iš bendrovės „Prienų energija“.

Tiesa, UAB „Trakų energija“ teismo sprendimą ruošiasi skųsti Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, todėl lėšos kol kas nebus naudojamos.

Susitikime dar buvo aptartos žmonių pavėžėjimo autobusais maršrutų, atliekų tvarkymo ir kiti klausimai.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti