• prienuspauda

     

     

     

     

Pociūnuose vykusiame Pasaulio jaunimo sklandymo čempionate – dvi lietuvių prizinės vietos

IMGP5511

kvitrina.com

Rugpjūčio 13 d. Pociūnuose iškilmingai buvo uždarytas Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatas klubinėje ir standartinėje klasėse.
Čempionate dalyvavo 70 pilotų iš 18 šalių.

IMGP5153

Čempionais tapo Vokietijos (Julian Klemm, klubinė klasė, 5545 taškai) ir Olandijos (Sjoerd van Empelen, standartinė klasė, 5976 taškai) pilotai.

IMGP5251

Sėkmingai čempionate pasirodė ir Lietuvos atstovai. Lietuviai standartinėje klasėje iškovojo antrąją ir trečiąją vietas.

IMGP4954

Antras buvo Ignas Bitinaitis, kuris nuo čempiono atsiliko tik 38 taškais (5938). Ignas visą čempionatą buvo tarp lyderių. Bendroje įskaitoje lietuvis tik po vieno pratimo bendroje įskaitoje buvo iškritęs iš prizininkų trejeto (6 vieta). I. Bitinaitis vieną pratimą laimėjo, viename buvo antras, viename – trečias.

IMGP5217

Trečiąją vietą bendroje įskaitoje užėmęs Joris Vainius nuo komandos draugo atsiliko tik 5 taškais (5933). Joris laimėjo du pratimus ir bendroje įskaitoje pusę čempionato buvo prizininkų gretose. Tiesa, po ketvirtojo pratimo abu lietuviai buvo čempionato lyderiai. Ignas pirmavo, o Joris buvo antras.

Ignas Bitinaitis sakė, jog tai jo pirmas trofėjus ir jis labai patenkintas savo pasirodymu šiame čempionate.

Lietuvių komandos kapitonas Darius Liaugaudas po apdovanojimų ceremonijos paklaustas, kaip vertina jaunimo pasirodymą, atsakė labai lakoniškai – gerai. Jaunųjų pilotų sėkmingas pasirodymas planetos pirmenybėse rodo, kad Lietuvoje sklandymo sportas entuziastų dėka vystosi tinkama linkme.

Deja, pasigirsta kalbos, kad Valstybės kontrolė pasiūlė išparduoti klubų pagal panaudos sutartis naudojamą techniką, nes, anot kontrolės prievaizdų, iškreipiama konkurencija. Įdomu, su kuo konkuruoja sklandymo entuziastai? Gal su valstybės institucijomis, kurios net nežino, kiek ir kokio turto jos turi ir kas tą turtą saugoja, remontuoja. Reikia tikėtis, kad mūsų išrinktieji nežengs Latvijos keliu ir nesunaikins gerai funkcionuojančios sistemos.

Pociūnuose šalia „Debesotos“ kavinės esanti stogastulpių kalva pasipildė dar vienu eksponatu – Algimanto Sakalausko kūriniu, skirtu X Pasaulio jaunimo sklandymo čempionatui.

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti