Pociūnuose pasibaigė 15 m klasės sklandymo čempionatas

Gegužės 26 d. Pociūnuose pasibaigė Lietuvos 15 m klasės sklandymo čempionatas, kuriame dalyvavo 28 pilotai iš Vilniaus, Kauno, Panevėžio, Telšių, Šilutės, Prienų ir Latvijos.

zube

Čempionato nugalėtoju tapo Gintautas Zubė iš Klaipėdos, kuris lyderiu grupėje buvo visuose pratimuose. Antrąją vietą užėmė Viktoras Kukčikaitis (LAK12) iš Kauno sklandymo klubo, trečioji vieta atiteko Vladui Motūzai (Discus2a).

sabeckis

Prieniškiai Vytautas Sabeckis (LAK17a/15 m) ir Vytautas Mačiulis (LAK12) tenkinosi atitinkamai ketvirtąja ir penktąja vietomis. Stasys Skalskis (LAK12), čempionatą pradėjęs nuliniu rezultatu, bendroje įskaitoje iškovojo 12-tąją vietą, Edita Skalskienė (Std.Jantar) liko 16-ta.

Deja, čempionatas buvo paženklintas tragedija. Patyręs sklandytojas Darius Liaugaudas patyrė avariją tūpdamas sklandytuvu po pirmojo pratimo. Pilotas buvo nugabentas į Kauno klinikas, kur jam atlikta operacija.

Lietuvos sklandymo federacijos prezidentas Vytautas Sabeckis pasakė, jog iš principo čempionatas staigmenų nepateikė, nes nugalėjo būtent tas pilotas, kuris buvo geriausiai pasiruošęs. Pasak V. Sabeckio, G. Zubė, kuris apgynė čempiono vardą šioje klasėje, žiemą skraidė Pietų Afrikoje, dalyvavo kitose varžybose, todėl jo stabilumas nieko nestebino.

Federacijos prezidento teigimu, prieš čempionatą prizininkų vietos buvo prognozuojamos taip pat Vladui Motūzai ir Dariui Liaugaudui. Deja, avariją patyręs D. Liaugaudas čempionato nebaigė. V. Sabeckio manymu, antrąją vietą iškovojęs V. Kukčikaitis išnaudojo savo didelę patirtį ir mokėjimą skraidyti blogu oru.

Savo pasirodymą šiame čempionate federacijos prezidentas įvertino gerai. Anot jo, sudėtinga buvo per trumpą laiką likviduoti vieno pratimo nesėkmę, todėl federacija planuoja Lietuvos čempionatus prailginti iki dviejų savaičių, kad eliminuotų netikėtumus.

Lietuvos sklandymo federacijos prezidentas liko patenkintas rezultatu Editos Skalskienės, kuri birželio pabaigoje atstovaus Lietuvai pasaulio sklandymo čempionate Prancūzijoje. Į Prancūziją skris ir Lietuvos vyrų rinktinė, ji birželio pradžioje dalyvaus Europos sklandymo čempionate. Jame dalyvaus ir 15 m klasės čempionas G. Zubė.

Liepą į Lenkiją vyks ir prieniškis V. Sabeckis, kuris kartu su V. Kukčikaičiu atstovaus Lietuvai dviviečių sklandytuvų klasėje.