Pociūnuose išdalinti Lietuvos sklandymo čempionato apdovanojimai

IMGP5608

Birželio 4 d. Pociūnuose buvo apdovanoti Lietuvos sklandymo čempionato atvirosios klasės dalyviai ir prizininkai. Čempionate buvo atlikta 10 pratimų ir, susumavus rezultatus, paskelbta, jog 2017 metų čempionu tapo Gintaras Drevinskas (8234 taškai) iš Biržų. Antrąją vietą užėmė Artūras Klimašauskas (7506) iš Kauno AASK klubo, kurio bazė yra Pociūnuose. Trečiąją vietą iškovojo Gintautas Butnoris iš Panevėžio (7456). Praeitų metų čempionas šioje klasėje Vladas Motūza liko penktas (7305). Mūsų krašto pilotai užėmė 7-ąją (Vytautas Sabeckis, 7013), 8-ąją (Gvidas Sabeckis, 6981) ir 13-ąją (Vytautas Mačiulis, 6280) vietas.

IMGP5581

Dešimtajame pratime pergalę šventė Vladas Motūza, antras buvo Adomas Grabskis, trečias – Romualdas Konteikis. Vytautas Sabeckis vėl buvo aštuntas. Gvidas Sabeckis pasirodė prasčiau ir finišavo dvyliktas. Vytautas Mačiulis nebaigė distancijos. Po pratimo pilotas teigė, jog nutarė nerizikuoti atsidurti aikštelėje ir pasitraukė iš distancijos.

IMGP5564

Šeštoje pozicijoje likęs Darius Liaugaudas, kuris po 9 pratimų buvo antras, teigė, jog, deja, dešimtajame pratime padarė keletą klaidų, kurios kainavo vietą tarp prizininkų.

IMGP5621

Antrosios vietos laimėtojas Artūras Klimašauskas po apdovanojimo ceremonijos pasakė, jog tai jo aukščiausias pasiekimas sklandymo karjeroje, kurią jis pradėjo 1991 m. Tiesa, pasak piloto, pirmą kartą jis Lietuvos čempionate startavo 1995 metais. Kauno AASK pilotas gerą pasirodymą pagrindė geru psichologiniu nusiteikimu.

IMGP5626

Čempionato nugalėtojas Gintaras Drevinskas patikino, jog čempionatas buvo nuostabus, pavyko atlikti daug pratimų, susitikti su senais draugais. Paklaustas, kada patikėjo, jog gali laimėti, pasakė, jog varžyboms einant į pabaigą, susidarė nemaža atsarga, kurią pavyko išsaugoti. Čempionas atskleidė, jog Biržuose pergalę atšvęs kartu su klubo nariais. Pasak G. Drevinsko, klube aktyviai skraido apie 20 narių, bet Lietuvos čempionatuose jis dalyvauja kol kas vienas. Biržietis prisipažino, jog neprisimena, kiek kartų tiksliai yra tapęs Lietuvos čempionu, bet, jo manymu, dešimt kartų įvairiose klasėse – tikrai.