• prienuspauda

     

     

     

     

Pociūnai – vieta, kur dvelkia laisvės skrydžio dvasia ir buriasi dangaus užkariautojai

IMG_2277


Povilas Arbačiauskas


Vytautas Sabeckis, sklandymas. Debesuota. Šie raktiniai žodžiai, nori nenori, iškart iššaukia Pociūnų vardą. Gal nesupyks kitų aerodromų valdytojai, bet Pociūnai – tai ne tik pakilimo takas ir aerodromo laukas. Tai vieta, kur gaminami lietuviški sklandytuvai ir įsikūrę net du sporto klubai, dievinantys dangų  ir laisvą nusileidimą. 

Pociūnai – tai žmonių, kuriančių sklandymo istoriją, veiklos, o kai kurių ir gyvenimo, vieta. Šiandien mano pašnekovas – Lietuvos sklandymo federacijos prezidentas, Kauno apskrities aviacijos sklandymo klubo direktorius, sklandytojas, trijų anūkų senelis Vytautas Sabeckis. 

O pašnekesys vyko po atvirojo Lietuvos sklandymo MIX klasės čempionato, kuriame visas prizines vietas užėmė jaunoji karta: Marius Pluščiauskas, Gvidas Sabeckis, Linas Mišlaiškis.

Mano prielaida, jog senoji gvardija praranda lyderiavimo pozicijas, šiek tiek supykdė Vytautą Sabeckį. Jo manymu, senoji gvardija dar turi parako, bet jaunimas skraido agresyviau ir atsiranda nauji stiliai, maršrutų įveikimo būdai. Pasak V. Sabeckio, sklandymas – daug jėgų reikalaujantis sportas, todėl sklandytojai turi būti geros fizinės būklės. 

IMGP2561

Federacijos prezidentas džiaugiasi, jog sklandytojų gretos kasmet didėja. Šiuo metu federacijos licencijas turi apie 400 sklandytojų, o varžybose dalyvauja apie 70.

Prieš savaitę pasibaigusiame Lietuvos MIX klasės sklandymo čempionate triumfavo paskutinį pratimą gerai atlikęs Marius Pluščiauskas. Po aštunto pratimo pirmavęs šių metų reitingo lyderis Gvidas Sabeckis paskutiniame čempionato pratime padarė taktinę klaidą starte ir liko antras. Pasak V. Sabeckio, sūnus Gvidas, kuris prie sklandymo grįžo prieš 7 metus, pagavo maršrute „blogą orą“ ir to užteko prarasti lyderio poziciją. Federacijos prezidentas džiaugėsi, kas čempionate pavyko surengti net 12 pratimų, kurie viską sustatė į savo vietas ir parodė kiekvieno sklandytojo galimybes.

IMGP2389

Visgi, labai norėjosi suprasti, kaip buvusiam geriausiam šalies tenisininkui Gvidui Sabeckiui, kuris iki šiol turi savo vardo teniso mokyklą, pavyko tapti sklandytojų reitingo lyderiu. Prie pokalbio prisijungęs Gvido vyresnis brolis Kęstas Sabeckis paaiškino, jog dar atstovaujant šaliai teniso turnyruose Gvidas daug laiko praleisdavo prie virtualių sklandymo programų. Būtent tokia patirtis ir padeda Gvidui realiuose pratimuose. Pasak V. Sabeckio, dar jam padeda ir teniso aikštelėse išugdytas sportinis charakteris. 

Sklandytojų bendruomenė didėja, bet, anot federacijos prezidento, situaciją su aerodromų priklausomybe vis dar gaubia nežinomybė. Nors Vyriausybė yra nutarusi, jog Pociūnų aerodromas lieka pavaldus Valstybei, Švietimo ir sporto ministerijos veiksmai liudija ką kita. Yra duomenų, jog ir Pociūnų aerodromas gali būti perleistas Prienų rajono savivaldybei. V. Sabeckio teigimu, dabartinė jos vadovybė teigiamai žiūri į abiejų Pociūnuose reziduojančių klubų veiklą, bet kas bus, jei pasikeis politinė rajono valdžia ir atsiras noras pakeisti žemės sklypo naudojimo paskirtį?  

IMGP2687

Iš Lietuvos sklandymo federacijos prezidento lūpų nuskambėjo labai pavojinga mintis, jog mūsų šalies Vyriausybės visiškai nedomina aviacijos sporto ateitis. Iškyla klausimas, o kodėl? 

Nejaugi išvystyta sklandytojų paruošimo sistema neverta mūsų šalies valdžios dėmesio? 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti