•  

     

     

     

Po susidūrimo vieno kilometro aukštyje Lietuvos sklandytojui prireikė pasinaudoti parašiutu

IMGP5256

Viktoras Arbačiauskas
kvitrina.com

Liepos 15 d. penktajame Europos jaunimo sklandymo čempionate, vykdant pratimą vieno kilometro aukštyje, susidūrė lietuvio ir dano sklandytuvai.

Pasak Lietuvos piloto Igno Bitinaičio, kildamas spirale į viršų susidūrė su kitu sklandytuvu. Deja, 2017 metų pasaulio vicečempiono sklandytuvas po susidūrimo tapo nevaldomas ir Ignui prireikė pasinaudoti parašiutu.  Pilotas teigė, jog situacija buvo sudėtinga, bet jam pavyko susitvarkyti su įtampa ir, nors su nedideliais nuotykiais, sėkmingai nusileisti ant žemės nepatyrus rimtų traumų.  Anot Igno, sklandytuvas sudužo, bet kai kurias detales galima bus panaudoti. Danijos pilotas sugebėjo nutupdyti sklandytuvą pasėlių lauke. Dėl įvykio buvo anuliotas abiejų klasių pratimas.

IMGP4027

I. Bitinaitis teigė, jog buvo pasiruošęs tęsti varžybas, bet jam nedavė kito sklandytuvo. Varžybų direktorius Vladas Motūza patvirtino, jog po incidento Lietuvos sklandytojui buvo leista tęsti čempionatą, bet laisvas yra tik vienas sklandytuvas, kurio kitas pilotas atstovaus Lietuvą Pasaulio sklandymo čempionate rugpjūčio pradžioje, todėl nebuvo galimybės suteikti Ignui kito sklandytuvo.

Portalo žiniomis, po situacijos analizės varžybų teisėjas ir varžybų direktorius lyg ir nemato Lietuvos piloto kaltės, bet oficialus tyrimas dar nebaigtas.

Ignas Bitinaitis teigė, kad jam gaila, jog taip atsitiko, nes jis buvo gerai pasiruošęs varžyboms ir norėjo garbingai atstovauti Lietuvai.

Deja, susiklostė tokia situacija, jog standartinėje klasėje Lietuva liko be savo atstovų. Dėl ligos negali varžytis ir kitas Lietuvos pilotas Laurynas Šupinys.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti