Po santūrios Jiezno seniūno ataskaitos – karšti ir netgi aršūs pasisakymai

IMGP2270

Jonas Kavaliauskas

kvitrina.com

 

Kovo 7 d. Prienų rajono savivaldybės seniūnijų ataskaitinių susirinkimų ratas pasiekė ir Jiezną. Seniūnas Algis Bartusevičius santūriai pristatė savo ataskaitą, daugiausiai dėmesio skirdamas kasdieniams darbams su gyventojais ir nurodęs pagrindinę problemą – sugadinti keliai vietovėse, kur bendrovė „Litgrid“ stato aukštos įtampos perdavimo liniją. Pasak seniūno, linijos statytojai žadėjo po projekto užbaigimo sutvarkyti kelius. Ar pažadai bus įvykdyti? Tokios garantijos susirinkimo metu nebuvo išsakyta.

Iš viso Jiezno seniūnijos teritorijoje yra 155,009 km vietinių kelių, iš jų 140 km su žvyro danga. Apie Jiezne padarytus darbus kalbėjo ir meras Alvydas Vaicekauskas, kuris pasidžiaugė, jog pasibaigė Jiezno gimnazijos rekonstrukcija, buvo atidarytos atnaujintos bibliotekos ir ikimokyklinio skyriaus patalpos. Savivaldybės vadovas pasidalino ir šių metų planais. Pasak A. Vaicekausko, šiemet bus tvarkomas vandentiekio tinklas Vėžionyse, vykdomas Viešųjų erdvių tvarkymo projektavimas, o patys darbai gali prasidėti 2019 metais. Meras garbės reikalu pavadino takelio į Jiezno senąsias kapines sutvarkymą, pažadėjo pradėti socialinių būstų inventorizaciją bei imtis apšvietimo projekto, kuris leis kokybiškiau apšviesti gyvenvietes.

Susirinkime pasisakiusi Tarybos narė Loreta Jakinevičienė pažymėjo, jog jai nesuprantama, kodėl ne į visas seniūnijas paklausyti seniūnų ataskaitas atvyksta tiesioginis seniūnų viršininkas – administracijos direktorius, o kur būna – tyli. Tarybos narė priminė, jog jau du kartus teikė Tarybai projektus dėl dalinio išlaidų kompensavimo seniūnaičiams, bet šis projektas nesulaukė nei savivaldybės administracijos, nei valdančiosios daugumos dėmesio.

Kai savo pasisakymą pradėjo Tarybos narys Arūnas Vaidogas, salė „pabudo“. Emocingas Tarybos narys piktinosi, kad Nibrių kelio išasfaltavimas nustumtas į kitus metus, kad gyventojai permokėjo AB „Prienų šilumos tinklams“ ir taip padidino bendrovės pelną, o permoka bus grąžinama net per 5 metus. A. Vaidogas stebėjosi mero pasakymu, kad Jieznas gražėja, nors į rajoną pristatantį lankstinuką neįdėtas nei vienas Jiezno gražus kampelis. Tarybos narys sakė nesuvokiantis valdančiosios daugumos sprendimo už 150 000 eurų įrengti savivaldybės aikštėje fontaną, kai Jiezno PSPC rekonstrukcijai lėšos surandamos sunkiai. Tokius sprendimus A. Vaidogas įvardino  rajono valdančiųjų „teisingumu“.

Meras A. Vaicekauskas patikino, jog savivaldybė rūpinasi visomis seniūnijomis, dirba sąžiningai, bet pripažino, jog ne viską pavyko padaryti. Pasak mero, per trejus metus Nibrių kelias bus išasfaltuotas, o sprendimas yra toks, nes kai kurių kelių išasfaltavimas buvo atidėliojamas 10 metų.

Tarybos narė L. Jakinevičienė apgailestavo, kad valdančioji koalicija nepalaikė Kašonių bendruomenės projekto dėl bendruomenės namų atnaujinimo ir bibliotekos perkėlimo į jį bei užkirto kelią dalyvauti Prienų rajono VVG projekte.

Mero pavaduotojo Algio Marcinkevičiaus teigimu, rūpintis patalpomis Kašonių bibliotekai – ne bendruomenės reikalas, o jei bus būtinybė, savivaldybė tuo pasirūpins.

Mero pavaduotojas po Tarybos nario A. Vaidogo pasisakymo, jog Jiezno seniūnija, kurioje yra net 14 kapinių, gavo mažiau lėšų jų tvarkymui nei Balbieriškio, gynė šį sprendimą, nes, anot jo, lėšos skirtos ne tik priežiūrai, bet ir vandentiekio įrengimui Balbieriškio kapinėse.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti