Po metų darbo Prienų valdantieji rimtai ėmėsi stiprinti valdančiąją koaliciją

taryba_1

Vacys Staknys


Prienų rajono Savivaldybės taryboje po metų darbo prasidėjo tikras šurmulys. Valdantieji panoro sustiprinti savo 13 balsų ir pradėjo kalbinti į valdančiąją koaliciją neįeinančius narius prisijungti prie daugumos. Tarybos pirmininkas, meras Alvydas Vaicekauskas, paklaustas apie vykstančias derybas, atsakė, jog jis jau pirmajame Tarybos posėdyje pakvietė kolegas prisijungti prie valdančiųjų. Anot mero, 13 – labai trapus skaičius, todėl nuolat vyksta pokalbiai su dvyliktuko nariais.

Balsavimai Taryboje rodo, kad priviliojimo operacijoje progresas yra. Pasirodė žinios, kurias patvirtino meras Alvydas Vaicekauskas, jog prie valdančiųjų artimiausiu metu planuoja prisijungti Tarybos narės Dovilė Ručytė ir Rasa Ivanauskienė. Mero teigimu, sutarimas pasiektas, beliko padėti tik parašus. Bet. Atrodo, tai ne pabaiga. Prasidėjo žvalgyba ir į „valstiečius“. Tiesa, A. Vaicekauskas į klausimą, ar nereikės „valstiečių“ frakciją pradžiuginti darbo vietomis, atsakė, jog apie postus kalbų nėra, tik apie bendrą darbą Taryboje. Mero teigimu, reikia turėti daugiau vienminčių, kad tvirčiau spręstų iškeltus klausimus ir įgyvendintų suplanuotus tikslus. 

taryba

Socialdemokratų partneriai valdančiojoje koalicijoje „teistvarkiai“ ir A. Zuoko liberalai teigė, jog diskusijos koalicijoje dėl naujų narių pritraukimo vyko, nes būtinas didesnis palaikymas užsibrėžtiems tikslams vykdyti. Iš turimos informacijos galima daryti prielaidas, jog su konservatoriais ir socialdarbiečiais kalbų dėl įsiliejimo į valdančiąją koaliciją nebus. Tiesa, dar kadencijos pradžioje buvo bandymai pritraukti į koaliciją konservatorius, bet pastarieji nutarė dirbti mažumoje. 

Bus labai įdomu stebėti mero ir „valstiečių“ derybas ir kas iš to išeis. Kiek ir kam bus pažadėta „išpirkimo“ vietų? Visgi, meras A. Vaicekauskas nenorėjo sutikti, jog bendradarbiavimas Taryboje turi būti siejamas su jos narių įdarbinimu.  

O kol kas Taryba bando išsisukti nuo nuobaudos paskelbimo buvusiam administracijos direktoriui, dabar „valstiečių“ frakcijos nariui E. Visockui. Yra duomenų, kad Vyriausybės atstovo įstaigos laimėtas teismas su įpareigojimu priimti Tarybai sprendimą dėl komisijos išvados bus skundžiamas.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti