Po ilgos pertraukos kontaktiniame Birštono savivaldybės Tarybos posėdyje – totalus vieningumas

IMGP5407

Vacys Staknys

Liepos 7 d. Birštono savivaldybės Tarybos posėdžio, kuris po ilgos pertraukos vyko kontaktiniu būdu, dienotvarkėje buvo 15 klausimų. Dvylika posėdyje dalyvavusių Tarybos narių buvo totaliai vieningi ir visus sprendimus priėmė vienbalsiai.

Tarybos nariai šiek tiek padiskutavo atskirais klausimais, bet tai buvo daroma daugiau taktiniais sumetimais nei strateginiais. Visgi, dėl dviejų problemų diskusijos buvo ilgesnės. Tarybos nariai domėjosi šeimos gydytojų situacija Birštono PSPC, nes ji išties sudėtinga. Visgi, buvo prašymas „nepilti žibalo į ugnį“ ir turėti kantrybės. Problema sprendžiama ir eilės pas šeimos gydytoją laikinos. Diskusijos metu buvo išsakyta dar viena gera visuomenei naujiena, jog savivaldybė pasiruošusi surasti lėšų biudžete, kad PSPC dirbtų ne du, o trys šeimos gydytojai.

Kitas klausimas, sulaukęs dėmesio, lietė Birštono MTT, kuriai labai reikalinga šiuolaikinė technika gatvių valymui. Buvo diskutuota apie elektra varomo specialaus automobilio įsigijimą.

Tarybos nariai patvirtino naujas paslaugų kainas Birštono PSPC, Birštono SC ir Birštono gimnazijai. Buvo pritarta ir daugiau nei 500 000 eurų įplaukoms į savivaldybės biudžetą ir šios sumos padalinimui įvairiems darbams atlikti. 167 000 eurų iš šios sumos į savivaldybės biudžetą pervedė, kaip dividendus, „Versmės“ sanatorija.
Posėdyje dalyvavę nariai neprieštaravo kredito linijos 10 metų paėmimui iš banko bei pritarė verslo subjekto lengvatai nekilnojamo turto ir žemės nuomos mokesčiams už 2022 m.

Deja, reikia pripažinti, jog ne visi sprendimus pristatantys pranešėjai aiškiai išdėstė, kodėl reikalingi vieni ar kiti sprendimai, jau nekalbant apie skaičius ir jų dinamiką.

Diskusijoje po posėdžio buvo pasakyta, jog visa informacija yra pateiktoje posėdžiui medžiagoje, todėl ją plačiau pristatyti nėra reikalo, o Tarybos nariai viską aptarė komitetuose.

Kitas argumentas buvo dar tvirtesnis, nes buvo atsakyta, jog medžiaga ruošiama Tarybos nariams. Ir tada kyla klausimas, o kam tada rengiami vieši posėdžiai? Dėl „formos“ ar dėl to, kad su priimamais sprendimais susipažintų visuomenė?

Deja, kodėl priimti vieni ar kiti sprendimai, iš posėdžio eigos suprasti nebuvo įmanoma, todėl reikės ieškoti visos viešai prieinamos medžiagos ir ją nagrinėti, daryti išvadas.

Taip pat skaitykite