Po dviejų pratęsimų „Vytautas“ krito Kėdainiuose

IMGP2890

Gruodžio 12 d. Kėdainiuose nutrūko Prienų-Birštono „Vytauto“ pergalių serija „Betsafe-LKL“ čempionate. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai po dviejų pratęsimų turėjo pripažinti „Nevėžio“ pranašumą vieno taško skirtumu (102:103).

Visas rungtynes vyko tikra vyriška kova, bet „Vytauto“ komanda labai daug klydo ir tai tapo pagrindine pralaimėjimo priežastimi.

Bet vyrai kovojo. Denys Lukašov, pataikęs tritaškį, ištempė pratęsimą. Deja, būtent klaidos neleido komandai iškovoti penktos pergalės.

„Vytautui“ 24 taškus pelnė Justas Sinica, 20 – Eigirdas Žukauskas (6 klaidos), 16 – Denys Lukašov (10 atkovotų kamuolių), 12 – Egidijus Dimša.

„Nevėžis“ – „Vytautas“ 103:102 (31:26, 12:21, 21:18, 20:19, 07:07, 12:11)

„Vytautas“ rungtynes pradėjo nerūpestingai: klaida, nepataikytas metimas iš po krepšio ir aikštelės šeimininkai pirmavo 4:0. Svečiams pirmuosius taškus pelnė Egidijus Dimša (4:3). Į varžovų dvitaškį (6:3) tolimu metimu atsakė Edvinas Šeškus (6:6). Visgi, aikštelės šeimininkai, išnaudodami „Vytauto“ klaidas, sugebėjo pirmauti (14:9). Tiesa, Prienų-Birštono krepšininkai varžovus stabdė savo įprastiniu būdu – tritaškiais. Egidijaus Dimšos ir Eigirdo Žukausko tolimi metimai, ir komandas skyrė tik du taškai (14:12). „Nevėžis“ vėl pabėgo (17:12). Ir tada savo šou pradėjo Justas Sinica. Jo pirmas pataikytas tritaškis vėl „Vytautą“ grąžino į žaidimą (17:15). Bet Kėdainių komanda judėjo į priekį, o „Vytauto“ gynyba, deja, buvo kiaura.  Virginijaus Šeškaus auklėtiniai neleisdavo aikštelės šeimininkams rimčiau atitrūkti tik tolimais metimais. Du kartus pasižymėjo Regimantas Miniotas, vieną – Tomas Dimša, ir po pirmojo kėlinio „Vytautas“ turėjo 5 taškų deficitą (31:26).

Antrojo kėlinio pradžioje pirmuoju smuiku griežė Justas Sinica. Jo devyni taškai leido visiškai panaikinti „Nevėžio“ panašumą (37:37). Ir nors kėliniui įpusėjus aikštelės šeimininkai pirmavo 4 taškais (41:37), svečiai laimėjo antrąją kėlinio pusę 10-2 ir po dviejų kėlinių įgijo 4 taškų persvarą (43:47).

Trečiojo kėlinio pradžioje „Vytautas“ po Eigirdo Žukausko 8 taškų padidino savo persvarą iki 11 taškų (45:56). Likus iki kėlinio pabaigos apie 3 min. Prienų-Birštono komanda dar pirmavo 10 taškų skirtumu (53:63), bet po trijų kėlinių komandas skyrė tik vienas taškas (64:65).

Ketvirtajame kėlinyje prasidėjo tikra „mėsmalė“. Pirmavo ta viena, tai kita komanda. Rungtynių pabaigoje „Nevėžio“ krepšininkai pirmavo trimis taškais (84:81), bet Denysas Lukašovas pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą (84:84). Paskutinė aikštelės šeimininkų ataka buvo nesėkminga.

Pirmasis pratęsimas

„Vytauto“ krepšininkai kontroliavo pratęsimo eigą (88:90), bet likus 17 sek. iki jo pabaigos praleido tolimą metimą (91:90). Eigirdo Žukausko prasiveržimas buvo sustabdytas baudomis, bet komandos kapitonas pataikė tik vieną baudą (91:91). Prienų-Birštono komandai pavyko apsiginti ir buvo iškovotas antrasis pratęsimas.

Antrasis pratęsimas

Vėl, kaip ir pirmajame pratęsime,Virginijaus Šeškaus auklėtiniai kontroliavo žaidimo eigą. Likus iki pratęsimo pabaigos kelioms minutėms „Vytautas“ įgijo trijų taškų persvarą (99:102). „Nevėžis“ sumetė baudas (101:102). Bet svečiai suklydo puolime. Eigirdui Žukauskui buvo užfiksuotos 3 sek. varžovų baudos aikštelėje. Kėdainių komanda išnaudojo šansą ir persvėrė rezultatą savo naudai (103:102). Justos Sinicos bandymas pelnyti tritaškį nebuvo sėkmingas. Pralaimėjimas…