•  

     

     

     

     

Po 40 metų pertraukos Prienuose vaikai vėl kviečiami į baleto pamokas

IMG_2221

Vidmantas Venclovas

Prieš daugiau nei 40 metų į Prienus atvykęs jaunas pedagogas baletmeisteris Raimundas Markūnas dabartiniuose Šaulių namuose (buvęs Kultūros centras) įsteigė baleto studiją, kurią lankė daugiau nei 150 vaikų. Tada tai buvo naujovė Prienuose, nes vaikai prisilietė prie klasikinio šokio. Studiją lankė daug įvairaus amžiaus vaikų. Vyko ne tik repeticijos. Vaikai koncertavo Prienuose ir vykdavo į gastroles po šalies miestus. 

IMG_20200822_135622

Raimundas Markūnas, prisimindamas jaunystės laikus, atviravo, jog pasirinko Prienus, nes norėjo pabėgti iš Klaipėdos, būti toliau nuo tėvų. Tuometinė Prienų kultūros centro direktorė Stasė Bakevičienė, anot Raimundo, globojo jį lyg savo sūnų.

Būtent Prienuose, dirbdamas su vaikais,  R. Markūnas paruošė ir aukščiausiu balu apgynė Lietuvos valstybinės konservatorijos Klaipėdos fakulteto baigimo diplominį darbą. Jaunas pedagogas savo karjeros pradžioje bendravo ir su Balbieriškio mokykla, kuriai tada vadovavo Genovaitė Minciuvienė. Balbieriškio vaikai šoko liaudiškus šokius. 

R. Markūnas šokių subtilybių moko ir suaugusiuosius. Buvo suburtas kolektyvas iš Sklandytuvų gamyklos darbuotojų. Šoko net 16 porų. 

ringis

Raimundas Markūnas, kuris yra žinomas visoje šalyje, vadovauja liaudiškų šokių kolektyvui „Ringis“, o dabar nutarė, jog Prienuose būtų neblogai atkurti baleto studiją.

Anot baletmeisterio, baletas – tai klasikinis šokis, kuris padeda vaikams suprasti, kas yra nepriekaištinga laikysena, nugaros teisumas, galvos pakėlimas, kojų grožis ir grakštumas, plastika, taip pat tai ir fizinių gabumų ugdymas. 

Visi suprantame, jog mados  grindžiamos klasikos, o baletas – tai klasikos pagrindas. Ir dar – pozityvus užimtumas virsta koncertais, kelionėmis ir savęs pažinimu. 

Šalyje gerai žinomas baletmeisteris, 1998 metais sukūręs Pasaulio lietuvių dainų ir šokių šventės finalinį pasirodymą, vėl pasiruošęs grįžti prie jaunystės ištakų ir atkurti Prienuose baleto studiją. 

Mėgsti iššūkius ir nori tobulos laikysenos? Tai tavo kelias. 

Skelbimas-Saules-perlai-2020-536x758

Į studiją priimami pirmųjų–penktųjų klasių vaikai.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti