Pirmose KKL „C“ lygos „Didžiosios taurės“ šešioliktfinalio rungtynėse – solidi „Olimpo“ pergalė

IMGP9145Vasario 20 d. Birštono „Olimpo“ krepšininkai savo aikštėje žaidė pirmąsias KKL „C“ lygos „Didžiosios taurės“ šešioliktfinalio rungtynes su „Grizlių“ komanda.

Kurorto krepšininkai pirmajame etape buvo pralaimėję varžovams net 30 taškų skirtumu, todėl buvo pilni noro įrodyti, jog tas pralaimėjimas buvo atsitiktinumas.

Rungtynių pradžioje aikštelės šeimininkams žaidimas nesiklijavo. Varžovai du kartus buvo įgiję 7 taškų persvarą (8:15, 17:24). Tiesa, Birštono krepšininkams pavykdavo likviduoti atsilikimą. Pradžioje rezultatas buvo išlygintas (15:15), bet keletas klaidų puolime ir „Grizliai“ vėl išsiveržė į priekį (17:24). Aikštelės šeimininkams pavyko atsitiesti ir po pirmojo kėlinio komandas skyrė tik du taškai (22:24).

Antrajame kėlinyje ilgą laiką pirmavo svečiai iš Kauno. Kėlinio pradžioje jų persvara siekė 9 taškus (22:31). Tiesa, kėliniui įpusėjus komandas jau skyrė tik 2 taškai (29:31). Ir nors varžovai vis dar turėjo iniciatyvą savo rankose, situacija aikštelės pradėjo keistis „Olimpo“ naudai. Likus iki antrojo kėlinio pabaigos 50 sek. Osvaldas Brazdžionis išvedė kurorto krepšininkus į priekį (42:41). Ir po dviejų kėlinių Birštono komanda išlaikė trapų vieno taško pranašumą (46:45).

Po didžiosios pertraukos aikštelės šeimininkai pradėjo žingsnis po žingsnio perimti iniciatyvą į savo rankas. Trečiojo kėlinio pradžioje kurorto krepšininkams pavyko įgyti 8 taškų persvarą (58:50), bet po kelių atakų komandas vėl skyrė tik vienas taškas (59:58). Vis tik „Olimpo“ krepšininkams pavyko išlaikyti situacijos aikštelėje kontrolę ir po trijų kėlinių įgyti 7 taškų persvarą (75:68).

Ketvirtajame kėlinyje aikštelės šeimininkai sužaidė labai gerai ir po keturių minučių pirmavo 20 taškų skirtumu (88:68). Bet varžovai, nors ir buvo šiek tiek sutrikę, nesiruošė pasiduoti ir sumažino skirtumą iki 14 taškų (88:74). Paskutines rungtynių minutes „Olimpo“ krepšininkai sužaidė labai gerai ir sugebėjo ne tik laimėti 20 taškų skirtumu (102:82), bet ir pradžiugino sirgalius, kurių susirinko tikrai nemažai, pelnydami 100 tašką. Jo autoriumi tapo Justinas Tamošiūnas, kuris šiose rungtynėse iš viso pelnė 27 taškus. 27 taškai ir Artiomo Marchockio  sąskaitoje. 22 taškus pelnė ir atkovojo dešimt kamuolių Osvaldas Brazdžionis, 14 taškų įmetė Mindaugas Knyšius. Dovydo  Peldžiaus sąskaitoje 10 taškų, o Kęstutis Juškevičius pelnė tik du taškus , bet atkovojo net 18 kamuolių.
Atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos  vasario 26 dieną Kaune.