Pirmajame Pasaulio sklandymo čempionato Pociūnuose pratime triumfavo Stefano Ghiorzo iš Italijos, lietuviai nutūpė aikštelėse

Pranešimas spaudai

Stefano Ghiorzo

Rugpjūčio 1 d. Prienuose buvo oficialiai atidarytas pirmasis Pasaulio sklandymo čempionatas 13,5 m klasėje. Čempionato dalyvius pasveikino Kūno kultūros ir sporto departamento direktorius Edis Urbanavičius, o čempionatą atidarė ir visiems palinkėjo „gerų termikų“ Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

Mero palinkėjimai išsipildė ir rugpjūčio 2 d. čempionato dalyviai atliko pirmąjį pratimą. Pilotai turėjo įveikti 317,76 km maršrutą Bagrėnas-Suwalki-Gelgaudiškis-Geležiniai-Pociūnai.

Geriausiai su užduotimi susitvarkė pilotas iš Italijos Stefano Ghiorzo (sklandytuvas „Diana 2 Versus“, 1000 taškų). Antrąją ir trečiąją vietas užėmė sklandytojai iš JAV Francois G. Pin ir Tony Condon (sklandytuvai „Silent 2 Electro“, po 910 taškų). Deja, bet abu Lietuvos pilotai nebaigė maršruto. Tomas Kuzmickas įveikė 128,43 km (sklandytuvas „Silent 2 Electro“, 202 taškai), o Lietuvos komandos lyderis Vladas Motūza buvo priverstas nutūpti aikštelėje tik už 14 km nuo finišo (sklandytuvas „Mini LAK“, 477 taškai).

Kartu su Pasaulio sklandymo čempionatu Pociūnuose vyksta parengiamosios  2016 m. Pasaulio sklandymo čempionato varžybos (MIX klasė, 8 dalyviai) bei Lietuvos klubinės klasės čempionatas (29 dalyviai).

Adam Czeladzki ir Darius Liaugaudas

MIX klasėje pirmąjį pratimą laimėjo tarptautinė pora Adam Czeladzki iš Lenkijos ir lietuvis Darius Liaugaudas (sklandytuvas „Duo Discus XLT, 1000 taškų).

Abu sportininkai vėl skraido po sunkių avarijų (nevaldo kojų).

Darius Liaugaudas avariją patyrė prieš dvejus metus, bet noras skraidyti nugalėjo. Pasak D. Liaugaudo, tiesiog skraidyti jam neįdomu, jam reikia varžytis.

Klubinėje klasėje pirmąjį pratimą laimėjo svečias iš Australijos Tobijas Geiget (sklandytuvas „LS4“, 1007 taškų).