•  gruodis_event_cover

Piketas – atkreipti dėmesį

Rugsėjo 14 d. Prienuose Laisvės aikštėje iniciatyvinė grupė „Už socialinį teisingumą” organizavo piketą, kuriame, anot Vilijos Janulevičienės, norėta atkreipti valdžios dėmesį, kad sukurtos komisijos šilumos ir atliekų surinkimo klausimams spręsti neatlieka savo tiesioginio darbo. Tiesa, pašnekovė pripažino, kad dauguma, atsiliepusių į organizatorių kvietimą, atėjo išsakyti savo asmenines problemas dėl didelių išlaidų už šilumą ir neaiškių mokesčių už atliekų surinkimą bei nuoskaudas dėl mažų pensijų ir bendrų reikalavimų neturėjo.
Su piketo dalyviais susitiko meras V. Bujanauskas, administracijos direktorius A. Marcinkevičius, mero patarėjas Raimundas Markūnas. Vėliau prie piketuotojų priėjo mero pavaduotoja L. Jakinevičienė bei Tarybos narys Juozas Krikštolaitis.
Meras V. Bujanauskas naujienų portalui kvitrina.com po diskusijų su piketo dalyviais tvirtino, jog neišgirdo jokių naujų siūlymų kaip galima paspartinti minėtų klausimų sprendimą, bet patikino, kad kiekvieno žmogaus išsakyta problema yra svarbi ir neliks be dėmesio.
Piketo organizatoriai nepateikė savivaldybės vadovams jokių konkrečių reikalavimų, bet valdininkai tvirtino, jog šios problemos jiems žinomos, analizuojamos ir bus sprendžiamos, bet tikino, jog negalima problemos, kuri egzistuoja ne vienerius metus, išspręsti per vieną ar dvi dienas.
Apmaudu, jog kai kurie piketo dalyviai nenorėjo girdėti kitos tiesos, o tik savo. Jiems rūpėjo tik savo kiemas, o ne rajono ekologinė situacija, o vienišai moteriai nebuvo svarbu, kad daugiavaikės šeimos pagal dabartinę atliekų surinkimo metodiką moka mažai, o ją pakeitus, turės mokėti dešimteriopai daugiau. Vieni kalbėjo visiškai neturį atliekų, kiti – kad moka gerai rūšiuoti, bet nė vienas negalėjo paaiškinti, kodėl, įvedus šią sistemą, miškai tapo švaresni ir juose sumažėjo šiukšlių kalnai, kodėl į buitinių atliekų konteinerius patenka statybinės atliekos, padangos, žolės, šakos. Negalėjo, nes jiems atrodė, kad visi žmonės tokie pat sąžiningi, kaip ir jie. Turbūt kiekvienam iš mūsų norėtųsi, kad sistema būtų pritaikyta būtent mūsų poreikiams. Mano butas, namas, kiemas – mano tvirtovė, o kas vyksta už jų ribų, reikalas kitų.
Šilumos ir atliekų surinkimo problemas spręsti būtina, nes laikas eina, o išlaidų našta vis auga. Bet kai bandai pasakyti, kad jei į buitinius konteinerius mesime viską, ką turime po ranka, tai tikrai sulauksime, kad bus keliamas klausimas dėl tarifo padidinimo, nes savivaldybė moka atliekų tvarkymo centrui už pristatytas atliekų tonas, nors statybinės atliekos, žolės, šakos ir kt. priimama specialiuose atliekų centruose nemokamai.
Norisi tikėtis, jog Prienų r. savivaldybės valdžia paspartins minėtų problemų sprendimus ir nenuvils žmonių, kurie praranda bet kokį tikėjimą savo šalimi.

Taip pat skaitykite