•  

     

     

     

Permainos, kurių išvengti nepavyks, jau diskusijų stadijoje siaurame rate

 

Skriaudžiai,_pagr._mokykla 250px-2._Šilavoto_mokykla

Vidmantas Venclovas

Nors jau metus gyvename karantino sąlygomis, bet gyvenimas nesustojo. Tiesa, Covid-19 pandemija apsunkino verslo veiklą, ir tai reiškia, jog valstybė vis mažiau surenka lėšų į biudžetą. Mažesnės įplaukos verčia savivaldybes ieškoti būdų, kaip sumažinti išlaidas.

Prienų rajone jau senokai kalbama apie įstaigų tinklo pertvarkas švietimo ir kultūros srityse. Portalo žiniomis, valdantieji jau pradėjo diskusijas apie bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarką. Apie tai ketvirtadienio Tarybos posėdžio metu patvirtino ir meras Alvydas Vaicekauskas, atsakydamas į Tarybos nario Arūno Vaidogo kritiką, jog opozicija nekviečiama dalyvauti diskusijoje apie tinklų pertvarką. Nors meras posėdžio metu nepateikė informacijos apie galimus sprendimus, portalą pasiekė informacija, jog artimiausiu laiku jokios mokyklos uždarytos nebus, bet iki 2023 m. mokslo metų pradžios yra pasiūlymų sujungti dvi pagrindines. Kalbama, jog planuojama sujungti Skriaudžių ir Šilavoto pagrindines mokyklas. Prienų rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Rimvydas Zailskas patvirtino, jog toks siūlymas yra ir, nors jis neįvardino, kuri iš dviejų mokyklų gali tapti bazine, bet sutiko, jog pastaraisiais metais Skriaudžių pagrindinė mokykla padarė ryškią pažangą, augo ne tik mokinių skaičiumi, bet ir ugdymo kokybe. Apibendrinant gautą informaciją galima daryti prielaidą, jog skelbiant konkursą užimti Skriaudžių pagrindinės mokyklos direktoriaus vietą bus atsižvelgta į tai, jog ateityje bus sujungtos dvi mokyklos ir būsimo vadovo kompetencija turi būti atitinkamo lygio.

Kalbant apie Veiverių A. Kučingio ir Jiezno muzikos mokyklų ateitį, tai šis klausimas lyg ir jau nuspręstas – abi jos pateks po Prienų meno mokyklos sparnu ir sudarys su ja vieną įstaigą. Tiesa, meras Alvydas Vaicekauskas ir vedėjas Rimvydas Zailskas tikino, jog nei Veiveriuose, nei Jiezne ugdymo procesas nenukentės, o pasikeitimai įvyks tik valdymo grandyje. Tokiu būdu bus sumažintos administracinės išlaidos.

Apie galimus pasikeitimus rajono bibliotekų tinkle Kultūros, jaunimo ir turizmo skyriaus vedėjas Rimantas Šiugždinis nieko konkretaus pasakyti negalėjo, bet patvirtino, jog prasidėjo diskusijos apie kai kurių kaimo padalinių uždarymą Balbieriškio ir Šilavoto seniūnijose.

Iš tiesų, ar sulauksime laiko, kai svarbūs rajonui klausimai bus aptarinėjami ne tik valdančiojoje koalicijoje, o ir visoje Taryboje bei kartu su visuomene?

Prieš rinkimus visos partijos žada tartis su visuomene, bet, kai tik sulipdoma valdančioji koalicija, pamiršta apie pažadą rinkėjams, tampa visažiniais ir savo balsais nustato mūsų visų gyvenimo kryptis.

Ruošdamas straipsnį pastebėjau, jog kritiški opozicijai priklausančių Tarybos narių pasisakymai buvo išgirsti ir Prienų rajono savivaldybės internetiniame puslapyje patalpintas bendrojo ugdymo mokyklų tinklo pertvarkos 2021–2025 m. bendrojo plano projektas ir iki kovo 12 d. rengėjai laukia pasiūlymų.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti