Perlas ant Nemuno kranto nušvito vaivorykštės spalvomis… .

468×60

IMGP7376

Vilija Čiapaitė

Birželis žadėjo gerus orus. Tai puiki naujiena tiems, kurie buvo suplanavę savaitgalį praleisti ne tik turiningai, bet ir pabėgti nuo miesto šurmulio, pabūti drauge su būriu žmonių, kuriems maga pasilinksminti ant Nemuno kranto prisišliejusiame lietuviškame perle – Birštone.

IMGP7302

Penktadienio pavakarę buvome pakviesti į naujojo sanatorijos „Eglė” korpuso atidarymą. Į iškilmingą ceremoniją atvyko daug garbingų svečių, medikų, žurnalistų, verslininkų, Seimo narys Andrius Palionis su žmona Kristina, merė Nijolė Dirginčienė. Šaunu, kad korpuso atidaryme dalyvavo ir ambasadoriai, kurie neš žinią apie naujo medicinos ir diagnostikos centro su nauja medicinine įranga atsiradimą būtent Birštone…

IMGP7529

Eisena, kuri tradiciškai turi didelį pasisekimą, buvo laukiama ne vieno.

Ir štai, nustelbdama net paukščių klegėjimą, Birštono gatvėmis patraukė organizacijų, įstaigų, mokyklų eisena, kuri buvo marga ir spalvinga. Kiekvienas mažame, bet iškilmingame šou norėjo parodyti savo pasiekimus, lūkesčius, džiaugsmą. Eiseną lydėjo policijos automobiliai, o jos dalyviai stovintiems šalikelėse plojo, šypsojosi, mojo rankomis. Nuostabus reginys, kurį gali pamatyti tik vieną kartą metuose – per Birštono šventę!

Šeštadieninis Birštono ošimas

Anksti pakirdusius džiugino gaivus vasaros rytas. Visus, kurie tingiai snūduriavo lovose, pažadino pučiamųjų grupė „The BrassBees”. Ir kaip čia vartysiesi patale, kai tavęs laukia aibės pramogų!

Žurnalistai ir svečiai buvo pakviesti į „Eglės” sanatorijos naujajame korpuse esančią Krioterapijos šalčio kamerą. Ne visi sugebėjo įveikti baimes, nes čia laukė tikrai ypatinga procedūra. Kaip paaiškino čia esančios merginos, tai gydymas ekstremaliai žema temperatūra. Taigi, pažiūrėjus į prie kamerų esančius termometrus kai kam ant galvos pasišiaušė plaukai.

Krioterapijos šalčio kameroje

Kaip ir buvo sakyta, persirengiau, tiksliau, likau tik su liemenėle ir šortais. Ant galvos užsivožiau žieminę kepurę, ant rankų užsitempiau vilnones pirštines, o ant kojų vilnones kojines, ant veido užsidėjome medicinines kaukes. Trise įsmukome į pirmąją kamerą. Ten buvo – 620C, tad judinome galūnes, šokome. Suskambo skambutis, ir atvėrę duris įsmukome į kitą kamerą. Štai čia jau temperatūros „nei daug nei mažai“ – 1220C. Pusantros minutės šokant praskrido kaip mat. Signalas, kad laikas išeiti. Išėjus tuoj pat buvome apsupti gauruotais chalatais ir turėjome padaryti 10 pritūpimų. Jausmas NUOSTABUS! Oda vis dar degė, tačiau viduje pasijutome labai gerai. Juokėmės ir pokštavome. Juk ne kasdien gali pajusti tokį šaltuką. O aš tegaliu pasakyti, kad vis tik lietuviškas – 250C šaltis daug šaltesnis, nei tas, kameroje, nes sausas šaltis yra visiškai kitoks.

Pagaliau patraukiau į mugės gatvę.

IMGP8212

Mugės ošimas

Palapinės su prekeivių siūlomomis prekėmis glaudėsi viena prie kitos, kaip Paryžiaus namai, kur neprasibrausi. Kiekvienoje palapinėje galėjai atrasti sau mielų niekučių, dovanų draugams ir artimiesiems. Čia galėjai nusipirkti ne tik lašinukų, dešros, kumpelių, bet ir gardžios duonos. Kvepaliukai, kvapnūs aliejai, medžio dirbiniai, rūbai, vilnonės šlepetės ir gatvės muzikantai, savo grojimu priversdami nukakti į tuos senovinius kermošius, kur miestelėnai atvykdavo apsipirkti.

Vos ištrūkusi iš kermošiaus, patraukiau į tapybos smėliu, kuris turėjo vykti Kurhauze, ir dailininko Emers Gaigalnieks parodos pristatymą. Prisipažinsiu, nesitikėjau, nes buvau sužavėta, nustebinta ir laiminga, o tokį reginį pamatyti linkėčiau kiekvienam! (Apie parodą ir tapybą smėliu skaitykite atskirame straipsnyje).

 

Ir vėl suskubau nukakti prie Birštono bibliotekos. Eidama pasidžiaugiau žmonių aktyvumu Kneipo sode, kur vaikai krykščiodami bėgiojo po aštrius kankorėžius, braidė vandenyje, o vyresnieji gi atsargiai statė kojas ir taip įveikę pėdų masažą laimingi šypsojosi.

Eidama pro Birštono meno mokyklą pamačiau muzikantų lūkuriuojantį, gėlėmis pasipuošusį pianiną. Palapinėje nieko nebuvo, tačiau sustojusi prisiminiau muzikavimą juo ir tai man suteikė dar daugiau fantazijos ir prisiminimų mūzų antplūdžio…

Praeidama pamačiau ir lietuvišką kosmetiką, kurią gamina „Pupa Supa“. Galiu pasakyti, jog ji tikrai gera ir šį kartą jos kaina buvo gana prieinama. Šią kosmetiką sukūrusi Jurgita šypsojosi, nes jos produkcija žinoma jau gana plačiai. Ir štai aš jau prie bibliotekos.

Knygų šalies kūrybinė studija

Prie Birštono bibliotekos lėtai rinkosi vaikai su tėveliais. Manau, kad daugeliui tai – pamėgta vieta, kur buvo galima susitikti su ne tik šalyje, bet ir pasaulyje žinomu Lietuvos grafiku, knygų iliustruotoju, rašytoju Kęstučiu Kasparavičium, paruošusį didelio formato piešinį „Slaptos durys”, kurį vaikai turėjo kartu su tėveliais, broliais, sesėmis nuspalvinti pastelėmis. Medžio ripkų antspaudų gamybos subtilybių mokė dailininkė, knygų iliustruotoja, o Stasė Vilkienė – logopedė ir tautodailininkė – ne vienam padovanojo jo asmeninio silueto karpinį, Rūta Mozūraitė mokė susikurti knygą pagal italų dizainerį Bruno Munari.

Tolėliau – Birštono meno mokyklos dainininkai kartu mokytojais, tarp kurių buvo ir saksofono virtuozas Mindaugas Bivainis. Taip besižvalgydama pamačiau artėjantį nuostabų pianiną, kurį stūmė ir meno mokyklos direktorė Laimutė Raugevičienė. Buvo smagu matyti entuziazmu degančias akis ir norą būti nepakartojamais. Jau tokie tie Birštono meno mokyklos mokytojai, direktorė ir mokiniai!

Dar tolėliau paėjėjusi nukakau prie Kauno Juozo Grušo meno mokyklos mokinių ir dėstytojų, šurmuliuojančių kiemelyje. Direktorė Nijolė Šimienė bei 27 mokiniai. Vaizduojamosios dailės mokytojai Rasa Klingaitė, Rima Keturkienė, Aidas Augustis, Aušra Lavickienė, taikomosios dailės ir technologijų mokytojai Audronė Miliauskienė, Meilė Kalinienė, Jūratė Gudžiuvienė, Rasa Ratkevičienė, Inga Raguckienė.

Mokytojai ir mokiniai vedė kūrybines vaizduojamosios dailės: grafikos, tapybos ir taikomosios dailės: odos, tekstilės, keramikos kūrybines dirbtuves miesto bendruomenei ir miesto svečiams, Taip pat čia pat buvo galima įsigyti ir mokinių kūrybinių darbų. Čia buvo ant šilko tapomi švenčiančio Birštono motyvai, parodyti nuostabūs mokinių darbai. Mokiniai su didžiuliu entuziazmu piešė, kūrė, linksminosi. Juk ne kasdien galima savo minties polėkį įamžinti būtent Birštone! Ši diena, akimirkos, tikrai jiems išliks visam gyvenimui.

Policijos raitasis būrys su tarnybiniais žirgais sulaukė ne vieno smalsuolio. Gražūs žirgai ir išdidūs raiteliai policininkai atrodė kaip miesto šventės dalis.

Daug smalsuolių sulaukė odontologijos klinikų atvirų durų diena. Šį kartą vyko pokalbis-edukacija apie mineralinio vandens, vaistingųjų augalų poveikį dantims, o floristė Rita Naujalienė mokė surišti puokštes iš gėlių.

Ir vėl patraukiau centro link. Žmonės niekur neskubėjo. Prie sanatorijos „Versmė” fontano atsigaivinti nuo kaitros sustodavo ne vienas. Šis sanatorijos akcentas – miesto šventinio šurmulio dalis, kur daugelis atrado ramybės oazę.

IMGP8185

O centre instrumentus brazdino ansamblis „Jonis”. Skambant muzikai kai kas suskato šokti, kiti gi klausėsi išsiilgtų dainų. Birštonas šurmuliavo, ošė, nes tai dar tik pats įkarštis. Juk vakaro vėsa leis padūkti, pasmaguriauti, pašėlioti. Tokia ir turi būti šventė! Juk Birštonas OŠIA!

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti