Penktoji bėgimo šventė „Mes galime“

Šiais metais Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šventę tradicinėmis bėgimo varžybomis pažymėjome jau penktą kartą. Gaila, bet gamtai nei didesnės, nei mažesnės jubiliejinės datos reikšmės neturi, todėl kovo 11-ąją į Laisvės aikštę susirinkusiems sporto mėgėjams teko ir įkyrią darganą, ir nemalonų vėją, ir žvarbą pakęsti. Tačiau sportininkai yra linksmo būdo ir stiprios sveikatos žmonės,  jiems tokios gamtos išdaigos nei motais – dalyvauti bėgimo varžybose panoro daugiau kaip šimtas entuziastų: vaikai, jaunimas ir suaugusieji, pavieniai bėgikai ir šeimos. Išbandyti jėgas netrumpoje distancijoje panoro ir šventės rėmėjas Alvydas Vaicekauskas, jam kompaniją palaikė iš tolimojo Jiezno  atvykęs seniūnas Algis Bartusevičius. O iš Kunigiškių ir šiemet pasirodė gausiausios bėgikų pajėgos, metusios iššūkį visiems šventės dalyviams.

Šventę sporto mylėtojai pradėjo vėliavos pakėlimo iškilmėmis. Šiemet jos papildytos dar viena svarbia detale – iš rankų į rankas keliavo Trispalvė, kiekvienas galėjo ją paliesti ir perduoti kitam tarsi ypatingai svarbią žinią apie prieš dvidešimt dvejus metus iškovotą Laisvę gimtajam kraštui. Kiekvienas iš mūsų tuomet kuo nors prisidėjome prie kovos, kiekvienam iš mūsų ta diena, kada pasauliui paskelbėme apie savo šalies nepriklausomybę, turi būti svarbi ir reikalinga. Susirinkusiųjų rankas apkeliavusi Laisvės vėliava netrukus suplazdėjo ant stiebo, o ją į viršų pakėlė vyriausioji ir jauniausioji  šventės dalyvės.

Smagia tradicija tapo bėgimo šventę pradedančių „Versmenės“ sveikuolių pasirodymas, kurios pakvietė visus norinčiuosius prisijungti prie jų nuotaikingos mankštos ir energingo ėjimo. Kartu su sveikuolėmis ėjimo malonumu pasidžiaugė ir J. Palionio labdaros ir paramos fondo atstovė Julija Palionienė. Vėliau prie starto linijos ėmė būriuotis ir kiti bėgimo aistruoliai. Kai kurie iš jų netgi atskubėjo iš Birštono, kur taip pat suspėjo palenktyniauti ir laimėti apdovanojimų. Jų nestigo ir Prienuose vykusioje šventėje – rungčių nugalėtojams šventės organizatorius Vaclovas Sinkevičius įteikė atminimo medalius ir diplomus bei rėmėjų įsteigtus specialiuosius prizus. Tiesa, belaukiant šio iškilmingo momento teko apsišarvuoti kantrybe, o tam labai padėjo nuo mūsų šventės neatsiejamo virtuvės šefo Algio Paltanavičiaus dalijama itin gardi košė ir karšta arbata.

Po smagiai praleistos dienos vakare prieniečių laukė dar viena šventės dalis – iškilmingas minėjimas ir  įspūdingas koncertas didžiojoje kultūros centro salėje.

Taip pat skaitykite