Penktoji „Aukso paukštė” – lietuviškos dainos meilei perkelti į kiekvieno širdį

IMGP9070Kuomet visa Lietuva mini Žemės dieną, Birštono kultūros centre taip pat švenčiama šventė, savotiškai susijusi su paukščių grįžimu.

Tai penktosios „Aukso paukštės” atskridimas į Birštoną.

Folkloro žanrinė taryba nominacijai „2014 Geriausias krašto folkloro ansamblis ir jo vadovas“ išrinko Birštono kultūros centro ansamblį ,,Raskila“ ir jos vadovus Algirdą Seniūną bei Romą Ruočkienę. Taigi, kolektyvui buvo įteiktas aukščiausias meno mėgėjų apdovanojimas – „Aukso paukštė“. „Raskila“ yra penktasis Birštono kultūros centro kolektyvas, kuriam buvo įteiktas šis garbingas apdovanojimas.

Folkloro ansamblio ,,Raskila’“ repertuare skamba įvairių Lietuvos etnografinių regionų, skirtingų laikotarpių muzika. Kaip sakė vienas iš kolektyvo vadovų A. Seniūnas, pagrindinė repertuaro dalis, kaip ir dera paribio dzūkams, yra pietų Lietuvos folkloro dainos ir šokiai.

Liaudiška muzika atliekama armonika, įvairiais lietuviškais instrumentais. Šaunus kolektyvas dalyvavo daugelyje garsių renginių, neišskiriant to, kad daugelį kartų dalyvavo varžytuvėse „Duokim garo!“ ir „Gero ūpo“. Prieš trylika metų, t. y. 2002 metais, konkurse „Duokim garo!“ tapo vicečempionais.

Ansamblis dažnai kviečiamas koncertuoti ir pravesti vakarones įvairiuose renginiuose. Beje, ,,Raskilos“ dalyvių amžius nuo 14 iki 45 metų.

Pabaigai norėčiau pasakyti, jog kiekviena ranka turi penkis pirštus, o penktoji Paukštė reiškia didelių darbų ir užsibrėžtų tikslų tęsinį, kuriuos gali atlikti tik tvirta ranka, sutelkianti darbui, dideliam norui bei meilei perkelti lietuviškos dainos grožį į kiekvieno širdį. O kad ji atskriejo pavasarį, per Žemės dieną, tai dar vienas įrodymas, jog šis apdovanojimas svarbus ne tik Birštonui, bet ir kiekvienam šio krašto žmogui.

Jolanta Kadugytė

Taip pat skaitykite