Penkių kėlinių dvikovoje, pilnoje dramatizmo ir kuriozų,  „SkyCop“ vienu tašku nukovė „Dzūkiją“

IMGP2031

Prienų „SkyCop“ krepšininkai ir jų sirgaliai švenčia, nes principingoje kovoje su turnyrinės lentelės kaimynais Alytaus „Dzūkijos“ komanda iškovota sunki, pilna dramatizmo ir kuriozų pergalė, kurią lėmė vienas vienintelis taškelis (83:82). Mačo herojais galima pavadinti Arną Labucką (19 taškų, 11 atkovotų kamuolių), kuris buvo pirmojo spurto trečiajame kėlinyje pradininkas ir Malcolmą Grantą (9 taškai), kurio pelnyti taškai ketvirtojo kėlinio pradžioje neleido „Dzūkijai“ perimti iniciatyvos, nors prieš tai jo pasirodymas buvo labai prastas.

IMGP1925

Šiose rungtynėse buvo tiek daug lemiamų momentų, kad išskirti vieną svarbiausią labai sudėtinga. Prienų komanda galėjo laimėti ir per pagrindinį laiką, bet vaikiškos klaidos ketvirtojo kėlinio pabaigoje vos nekainavo pergalės. Solidžias rungtynes vėl sužaidė Žygimantas Janavičius (11 taškų, 6 atkovoti kamuoliai, 4 rezultatyvūs perdavimai). Pagaliau pagal savo galimybes sužaidė Martynas Gecevičius, nors vėl dažniausiai šaudė pro šalį iš tritaškių zonos (3/9). Kovotojui Vyteniui Lipkevičiui (7 taškai, 9 atkovoti kamuoliai) šiek tiek trūko sėkmės, bet jo žaidimas buvo solidus.

„SkyCop“ – „Dzūkija“ 83:82 (18:15, 11:24, 27:14, 20:23, 7:6)

Pasiekta labai svarbi pergalė, kuri leido pakilti į 7 turnyrinės lentelės vietą.

Rungtynės prasidėjo gražiu Žygimanto Janavičiaus prasiveržimu (2:0).
Apsigynę aikštelės šeimininkai vėl surengė efektingą ataką (4:0). Deja, dar vienas gražus epizodas „Dzūkijos“ baudos aikštelėje baigėsi Martyno Gecevičiaus nepataikytu metimu iš po krepšio. Svečiai pelnė dvitaškį (4:2). Arnas Labuckas padidino skirtumą iki 4 taškų (6:2), bet „Dzūkija“ išnaudojo „SkyCop“ stabtelėjimą puolime ir išlygino rezultatą (6:6). Tiesa, du Arno Labucko tolimi metimai leido aikštelės šeimininkams įgyti 6 taškų persvarą (12:6). Likus iki kėlinio pabaigos apie 4 min. komandas skyrė 2 taškai (14:12). Į aikštelę išėjęs Gintaras Leonavičius pelnė 4 taškus iš eilės ir „SkyCop“ atkūrė 6 taškų pranašumą (18:12). „Dzūkijos“ tritaškis paskutinėmis kėlinio sekundėmis sumažino skirtumą iki 3 taškų (18:15).

Antrajame kėlinyje „SkyCop“ žaidimas visiškai išsiderino. Per 7,5 minutės Virginijaus Šeškaus auklėtiniai sugebėjo pelnyti tik 4 taškus ir leido varžovams sukaupti net 17 taškų persvarą (22:39). Tik likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. aikštelės šeimininkai „pabudo“ ir atlošė 7 taškus. Baudos metimus pataikė Žygimantas Janavičius, tritaškį įsūdė Martynas Gecevičius ir skirtumas tarp komandų sumažėjo ik 12 taškų (27:39). Kėlinio pabaigoje M. Gecevičius realizavo du baudos metimus ir po dviejų kėlinių „SkyCop“ taškų deficitas smuktelėjo iki 10 (29:39).

Trečiojo kėlinio pradžioje Arnas Labuckas pataikė tritaškį ir jis pradžiugino ne tik Prienų sporto arenoje susirinkusius žiūrovus (32:39), bet ir tapo rimto atsigavimo signalu. Jau ketvirtą kėlinio minutę Martynas Gecevičius taikliu tolimu metimu  persvėrė rezultatą aikštelės šeimininkų naudai (42:41). Arnas Labuckas pataikė dvitaškį ir „SkyCop“ pirmavo 6 taškais (49:43). Bet gerą atkarpą pakeitė prasta ir likus iki kėlinio pabaigos apie 2 min. svečiai pirmavo vienu tašku (49:50). Kėlinio paskutinėmis sekundėmis rezultatas buvo lygus (53:53). Visgi, aikštelės šeimininkai po trijų kėlinių pirmavo trimis taškais (56:53). Vienintelį savo metimą šiose rungtynėse pataikė Mindaugas Lukauskis.

Ketvirtojo kėlinio pradžia vėl sukėlė nerimą, bet tada iššovė Malcolmas Grantas. Įžaidėjas pelnė 7 taškus ir neleido „Dzūkijai“ perimti iniciatyvos. Kėliniui įpusėjus „SkyCop“ pranašumas siekė 4 taškus (68:64). Tiesa, po minutės komandas skyrė tik vienas taškas (70:69). „SkyCop“ komanda žingsnis po žingsnio ėjo link pergalės.Likus iki kėlinio pabaigos apie 2,5 min. Virginijaus Šeškaus auklėtiniai turėjo penkių taškų persvarą (76:71), bet sugebėjo „prisidirbti“ ir „Dzūkija“ kėlinio pabaigoje persvėrė rezultatą savo naudai (75:76). Vytenis Lipkevičius baudos metimu išlygino rezultatą (76:76), o paskutinė „Dzūkijos“ ataka nebuvo sėkminga. Pratęsimas.

Pratęsimas prasidėjo svečių tritaškiu (76:79). Martynas Gecevičius realizavo baudos metimus, pataikė tritaškį ir „SkyCop“ jau turėjo 2 taškų pranašumą (81:79). Bet dzūkai nesiruošė pasiduoti. Likus iki pratęsimo pabaigos vienai minutei jie persvėrė rezultatą savo naudai (81:82). Arnas Labuckas šaltakraujiškai realizavo du baudos metimus (83:82). Per likusias 45 sek. nei vienai komandai nepavyko pelnyti taškų ir „SkyCop“ šventė pergalę.

Prieš rungtynes

Pertrauka „Betsafe-LKL“ čempionate baigėsi. Prienų „SkyCop“ komanda pertraukos metu, nors ir neprasimušė į Karaliaus Mindaugo taurės ketvirtfinalį, bet Taurės renginiuose sudalyvavo gan įsimintinai. Martynas Gecevičius tapo snaiperio konkurso nugalėtoju, o „SkyCop“ šokėjos buvo antros „šokėjų kovose“. Tiesa, pertraukos metu komandą paliko Anthony Lee. Rungtynėse su „Dzūkija“ užregistruoti 10 žaidėjų.