• Baneris_Krasto vitrina_LVSO_Birstonas_560x200

Penkias minutes pasidarbavusi vėtra Birštonui pridarė nemažai žalos

IMG-3003

kvitrina.com  

Birželio 28 d. po 16 val. per viršutinį Birštoną ir A. S. Zenkevičiaus krantinę praskriejusi vėtra guldė medžius, švaistėsi šakomis ir pridarė miestui nemažai žalos. Pasak Birštono MTT direktoriaus Algirdo Kederio, vėjas darbavosi ne ilgiau kaip penkias minutes, bet sugebėjo išrauti medžius su šaknimis, blokuoti kelius ir praėjimus.

Tiesa, keliai, praėjimai Miesto tvarkymo tarnybos darbuotojų ir ugniagesių pastangomis buvo atlaisvinti. Anot tarnybos direktoriaus, pagrindiniai tvarkymo darbai prasidės rytoj iš ryto. 

20220628_180056

Viršutiniame Birštone gyvenanti skaitytoja atsiuntė savo pastebėjimus po vėtros darbelių:

Centrinėje Aukštutinio Birštono gatvėje gamtos stichija pradėjo retinti šeštą dešimtį skaičiuojančių liepų alėją. Viena iš jų neatlaikė gamtos išdaigos ir amžiaus naštos, o keletas pavojingai pasviro link važiuojamosios Birštono gatvės dalies. Gal jau atėjo laikas senus, pasiligojusius medžius pakeisti jaunais, kad visiems būtų saugu ir, svarbiausia, suspėti laiku tai padaryti, kol kam nors neatsitiko nelaimė“.

Iš tiesų, kurorto parkuose yra nemažai pavojingai pasvirusių medžių, o vis dažniau praūžiančios vėtros priverčia susimąstyti apie saugumą.

Taip pat skaitykite