• vasaros svente 2022 2                                            Liepos 2 d. Naujosios Ūtos seniūnijos vasaros šventė

Pažindami praeitį, mokomės puoselėti demokratines vertybes

koman

„Demokratija; kelionė iš gilios praeities į dabartį“- Birštono gimnazijos koordinuojamas Erasmus+2019-1-LT01-KA229-060456 projektas baigė savo kelionę- gegužės 8-14 d. dalyvavome paskutinio mobilumo veiklose Turkijoje, mūsų partnerės iš Manisa Ticaret Borsası Anatolian mokykloje.

Visas projektas, nepaisant patirtų sunkumų ir išbandymų, buvo labai vertingas jaunimui- kartai, kuri kurs ir, neabejoju, plėtos demokratiją Europoje ir prisidės prie stabilumo pasaulyje. Mobilumo veiklos dar labiau pabrėžė būtinumą pažinti kultūras, istoriją, o ją pažinus stiprinti tarpusavio supratimą.

sult

Manisoje moksleiviai susipažino su mokykla ir miestu, dalyvavome mokyklos steigėjų priėmime Pramonės ir prekybos rūmuose, kur pristatėme šį projektą. Partneriai iš Romos, Viljarealio, Karditsos, Birštono ir Manisos parengė studiją-apibendrinimą apie savo šalies kelią į demokratinę valstybę, sunkumus ir tolimesnius siekius. Kita veikla buvo apie tradicinius žaidimus ir sportą. Komandos pademonstravo savo IT ir kūrybinius gebėjimus rengdami šiuos pristatymus.

Veiklos nebūtų buvę tokios vertingos, jei nebūtume prisilietę prie įspūdingos Anatolijos regiono istorijos. Sardis, Pamukalė, Češmė, Alakatis, Sigičakas, Efesas, Kušadasis, Kirinzė-tai vietos kurias lankant negali nesižavėti protėvių išmanymu meno, architektūros, politikos ar valstybės valdymo sferose.

Studijos projekto tema, patirti įspūdžiai tik dar kartą patvirtina, kad demokratija yra svarbi visais amžiais ir visoms visuomenėms. Tikiu, kad užsimezgusios draugystės tik padės stiprinti tarpusavio supratimą tarp skirtingų kultūrų, neleis įsivyrauti prievartai ir ateities kartos mokės branginti ir saugoti demokratines vertybes. Pasodinti alyvmedžiai Turkijos žemėje simbolizuoja šį projekto dalyvių siekį.

Birutė Sinkevičienė Projekto koordinatorė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti