•  

     

     

     

     

Pažeidimų, susijusių su naftos produktų gabenimu, laikymu ir akcizinių prekių nelegalia apyvarta, nemažėja

Įgyvendindami prevencinės priemonės „Akcizinė prekė“ planą, siekdami užkirsti kelią akcizais apmokestinamų prekių laikymui, gabenimui, naudojimui ar realizavimui pažeidžiant nustatytą tvarką, Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Varėnos rajono policijos komisariato (toliau – Varėnos r. PK) teisėsaugininkai surengė keletą policinių prevencinių priemonių.

Per savaitę, nuo balandžio 29 dienos iki gegužės 6 dienos atskleisti 3 pažeidimai, iš jų 2, susiję su naftos produktų gabenimu ir laikymu. Balandžio 29 dieną apie 00.55 valandą Varėnoje, Alytaus gatvėje, sustabdytas automobilis „Audi A6“, kurio vairuotojas G. S. gabeno apie 50 litrų dyzelino be dokumentų.

Gegužės 6-ąją apie 13.30 valandą Varėnos rajone, 1-ajame kelio Pirčiupiai–Jašiūnai kilometre, sustabdytas automobilis „Audi 80“, kuris tempė automobilinę priekabą. Priekaboje rasta 9 plastikinės talpos (4 po 20 litrų, 2 po 25 litrus, 3 po 50 litrų). Iš viso apie 280 litrų dyzelinių degalų. Patikrinus sustabdyto automobilio vairuotojo dokumentus, paaiškėjo, kad jį vairavo Varėnos rajono gyventojas A. Ž. Paprašius pateikti dyzelino įsigijimą arba jo gabenimą patvirtinančius dokumentus, jis paaiškino, kad jų neturi, nes dyzelinius degalus įsigijo Šalčininkų rajone iš nepažįstamo asmens žemės ūkio darbams. Automobilis su kroviniu buvo pristatyti į Varėnos r. PK.

Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 171² str. 1 d. „Biokuro, naftos produktų gabenimo ir laikymo taisyklių pažeidimas“ užtraukia baudą nuo vieno tūkstančio litų iki dvidešimties tūkstančių litų.

Gegužės 4 dieną Druskininkuose, Aušros gatvėje, apie 22 valandą sustabdytas patikrinti automobilis „Audi 80“, kurį vairavo pilietis G. L. Automobilyje rasta ir paimta 1 tūkst. pakelių cigarečių „Fest“ su baltarusiškomis banderolėmis.

Atsakomybė už tai numatyta Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 1632 str. „Akcizais apmokestinamų prekių laikymas, gabenimas, naudojimas ar realizavimas pažeidžiant nustatytą tvarką“.

 

Informaciją pateikė:

Elena Kotienė,

Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato

Varėnos rajono policijos komisariato

Organizacinės grupės vyresnioji specialistė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti