lsdp-baneris-2a

Pažadai vieni – darbai kiti

Gelbėkit vaikus

11f

Gintaras Kleiza

Išaušo gražus vasario 1-osios rytas. Skubu į susitikimą su sveikatos ministru Aurelijumi Veryga. Nuvykstu anksčiau, kad tilpčiau į ne tokią jau ir didelę rajono savivaldybės posėdžių salę. Pasirodo, jaudinausi be reikalo – salė buvo pustuštė. Apėmė toks jausmas, kad renginys pusiau slaptas. Matyt, žmonių bijo, kad neužduotų nepatogių klausimų.

Monitoriaus ekrane viena po kitos keitėsi kreivės, rodančios dabartinės vyriausybės pasiekimus sveikatos apsaugos srityje. Kreivės tokiu stačiu kampu kilo į viršų, kad rodėsi, tuoj lubas pramuš. Gerai, kad jos aukštos. Paskui besikaitaliojančias kreives sklido malonaus tembro užtikrintas A. Verygos balsas.

Sužinojau daug „naujienų“. Viena iš jų, kad Lietuvos gyventojų vidutinė gyvenimo trukmė ilgėja. Ir, kad tai yra A. Verygos nuopelnas. Kiek pamenu, tai vidutinis gyventojų amžius išsivysčiusiose pasaulio šalyse ilgėja jau daug metų, ir tai tikrai ne A. Verygos, o viso pasaulio mokslininkų nuopelnas. Šis procesas prasidėjo dar tada, kai mūsų gerbiamas ministras „stačias po stalu vaikščiojo“, o gal ir šio pasaulio nebuvo išvydęs.

Kadangi visi kantriai klausėsi, A. Veryga varė demagogiją toliau. Pasirodo, uždarius kažikuriuos gimdymo skyrius mažesnėse ligoninėse, jis išgelbėjo daugiau nei 1000 vaikų gyvybes. Krištolinės sielos žmogus, pasirodo… Medalio vertas. Ką ten medalio, ordino, o gal ir kokių dviejų iškart. Na, manau, giriasi, tegul giriasi, bent nepolitikuoja.

Pasirodo, apsidžiaugiau per anksti. Kai tėškė eilinę lentelę monitoriuje, kur juodu ant balto parašyta, kaip tie kraugeriai konservatoriai buvo suplanavę sunaikinti tiek ligoninių, kad pradėjau abejoti, ar Lietuvoje jų iš viso tiek yra? Nesu konservatorių šalininkas. Suprantu, kad artėja rinkimai. Suprantu, kad galbūt reikia save pagirti, oponentus aptapšnoti, bet nusišnekėti iki tokio lygio – reikia lakią fantaziją turėt…

Paprieštarauti pateiktiems skaičiams išdrįso (beje, labai mandagiai) tik meras A. Vaicekauskas, buvęs meras V. Bujanauskas ir VšĮ Prienų ligoninės direktorė J. Milaknienė.

Toliau, dar gražiau. Pasirodo, artimiausiu metu didžioji dalis vaistų A. Verygos dėka bus kompensuojami 100 procentų?.. Tik reikės primokėti kažkokį „mistinį mokestį“ vaistinės išlaikymui. Sumos, kaip patys suprantate, nenurodė.

Kadangi esu verslininkas jau 30 metų, „iškart gimė biznio planas“. Kažin, kaip atrodytų, jei nuo ryt visos degalinės paskelbtų, kad kuras nemokamas, tik už kiekvieną litrą reikia sumokėti po 2 eurus degalinės išlaikymui? Už tokį pasiūlymą gal ir nesumuštų, bet durnium tai tikrai išvadintų.

Paklaustas konkrečiai dėl ligoninės uždarymo, ministras nutaisė nekaltos mergelės miną ir pradėjo įrodinėti, kad niekas niekada jos nesiruošė uždaryti ir nesiruošia to daryti ateityje. Bus atlikta tik ligoninės reorganizacija. Skamba gražiai. Po žodžiu reorganizacija (kaip paaiškino VšĮ Prienų ligoninės direktorė J. Milaknienė) slypi „tik“ faktas, kad reikės atleisti 90 ligoninės darbuotojų.

Kaip supratote, ministras nuo tiesaus atsakymo išsisuko, nors ką tik verkšleno, kad Lietuvoje trūksta medikų, o esamų amžius sparčiai artėja prie pensinio. Dar bandė ministras visus raminti dėl kažkokių mistinių slaugos lovų skaičiaus didinimo. Neaišku, kokio lygio medicininės paslaugos tose slaugos lovose bus teikiamos, jei išvis bus teikiamos. Panašu, kad tik žvakę gale kojų uždegs, ir tą dar reikės nusipirkti pačiam.

Taigi, mano manymu, valstiečių „žaliaskvernių“ sumanytas priešrinkiminis šou nepavyko. Gerbiamieji ponai, Jūsų „ministeris“, švelniai tariant, nusišnekėjo. Nors kuo čia stebėtis: turim „kišeninį“ Seimą (didžiąją jo dalį), turim „kišeninį“ ministrų kabinetą (didžiąją jo dalį). Belieka išrinkti „kišeninį“ Prezidentą ir Naisių Ponas, mojuodamas savo švarkelio „skverneliu“ galės šokdinti Lietuvą pagal savo dūdelę.

Duos Dievas, gal dar atsitokės Lietuvėlė, suvoks, ką išsirinkom… Permąstys, už ką balsuoti savivaldos rinkimuose. Dar yra laiko pagalvot, nors jau nedaug…

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos Respublikos Liberalų sąjūdžio rinkiminės sąskaitos.

Užsakymas 1902/006

Taip pat skaitykite

4 komentarai

  1. Lina

    Tik Visockas ir valstieciai negirdejo, kad ligonine norima uzdaryti arba nelabai supranta zodzio reorganizacija reiksmes… palaikydami Veryga, manau, jie palaiko ligonines uzdaryma….

    Atsakyti
  2. Taip! Taip!

    Gerai, kad nors keletas klausytojų suprato, ką norėjo pasakyti ministras ir paskelbė spaudoje. Pasirodo, kad valstiečiai iš vis nelabai ką supranta ir dar rašinėja nežinia ką bei klaidina žmones. Tai kaip tokie gali vadovauti rajonui?

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti