Pavasariu pakvipęs „Muzikuokime drauge 2014”

IMGP1505Birštono kultūros ir laisvalaikio centre vyko 8-asis festivalis – konkursas „Muzikuokime drauge 2014”, skirtas Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 24-osioms metinėms. Tačiau ne vien ši iškili diena sukvietė jaunuosius muzikantus į festivalį. Tai dar viena šventė, susijusi su pavasariu, tai Kovo 8-oji – Tarptautinė moterų diena, skirta viso pasaulio moterims, neišskiriant ir Lietuvos.

Į šventę Birštone atvyko daug jaunųjų muzikantų. Kad komisijai dirbti būtų lengviau ir išrinkti pačius pačiausius, muzikantai buvo išskirstyti į 4 (A, B, C, D) grupes. O kompetentingos komisijos nariams – kamerinio ansamblio katedros profesorius, smuikininkas Petras Kunca, Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos pučiamųjų skyriaus vedėjas tūbininkas Antanas Ladyga bei šios mokyklos mokytojas Aidas Puodžiukas, pianistas, tarptautinių konkursų laureatas, LMTA asistentas – atiteko labai svarbi misija – išklausyti ir įvertinti jaunųjų atlikėjų talentus.

A grupėje pasirodė Birštono, Kaišiadorių ir Prienų meno mokyklų, Jiezno ir Alytaus muzikos mokyklų atstovai. B grupėje – Alytaus muzikos mokyklos ir Kauno „Vyturio” katalikiškos vidurinės mokyklos, C – Garliavos, Vilkaviškio ir Birštono meno mokyklos bei Siguldos (Latvija), D – Alytaus muzikos mokyklos, Prienų ir Birštono meno mokyklų bei Kauno „Vyturio” katalikiškosios vidurinės mokyklos muzikantai.

Festivalį atidarė šviesaus atminimo Lietuvos poeto, kultūros veikėjo Vaidoto Daunio šeimyninis kamerinis ansamblis „Regnum musicale“. Raimondos Daunienės vadovaujamas, nuolat augantis, profesionaliai bręstantis ir aktyviai muzikuojantis šeimos kamerinis ansamblis suformavo pagrindines vertybes – šeimą, tautiškumą ir kultūrą. Unikalus kolektyvas „Regnum Musicale“ aktyviai dalyvauja Lietuvos, užsienio, taip pat ir verslo pasaulio atstovų kultūros renginiuose. Ansamblis kviečiamas papildyti lietuvių kompozitorių diskografijos lobynus, nudžiuginti artimuosius muzikine staigmena ar atstovauti Lietuvą renginiuose užsienyje.

Festivalis – konkursas prasidėjo. Viso renginio metu skambėjusi muzika vertė ne vieną džiaugtis jaunųjų muzikantų talentu, išskirtinumu ir muzikos pojūčio išraiška per instrumentus. Būsiu šališka, tačiau labai patiko Birštono meno mokyklos saksofonininkų ansamblis su grupe. Nuo vaikystės šis, kaip vaikui atrodė, mistinis instrumentas, skleidžiantis nuostabius muzikos garsus, keri ir dabar. Man buvo labai džiugu, kad birštoniečiai saksofonininkai ir grupė, vadovaujami mokytojų Justino Paliušio, Romano Lykovo, Kęstučio Didvalio ir Mindaugo Bivainio, laimėjo festivalio Grand Prix.

O kitos vietos pagal grupes pasiskirstė sekančiai: I vietos atiteko Alytaus muzikos mokyklos kanklininkams ir tos pačios mokyklos ansambliui ,,Muzikinė paletė“, II vietas pasidalino Alytaus muzikos mokyklos fortepijoninis trio ir  Prienų meno mokyklos vokalinis instrumentinis ansamblis, III vieta – Siguldos (Latvija) meno mokyklos saksofonininkų kvartetui ir Kaišiadorių meno mokyklos ansambliui ,,Klasiokai“.

Norisi pridurti, jog Garliavos meno mokyklos ansamblis gavo diplomą su pagyrimu už stilingumą, o Jiezno muzikos mokyklos smuikininkų ansamblis – už nuoširdumą. Taigi nuostabiosios sraigės – prizai ir diplomai bei nominacijos išdalinti, tačiau argi šventė nebūtų įvykusi be nuostabių žmonių – renginio globėjos merės Nijolės Dirginčienės, muzikai ir meno mokyklos auklėtiniams atsidavusių mokytojų su direktore Laimute Raugevičiene priešakyje, rėmėjų. Juk dar ši šventė buvo skirta ir mums – muzikos mylėtojams.

IMGP1630

Nedaugžodžiaudama norėčiau pasakojimą užbaigti Onos Baliukienės eilėmis:

„… Ir virpa siela,

Per veidą ritas ašarų lašai –

Ekstazėje gal mintys susilieja…

Ar šį akordą girdime bendrai?

Žiūrovai salėje tarsi išnyko

Ir scenoje tik MUZIKĄ matai.

Simfonijos sraute

Suskamba smuikai ir obojai,

O širdyje ilgam išlieka

Fortepijono lyg čiurlenantys garsai…“

Taip pat skaitykite