Pavasaris be Kaziuko – ne pavasaris

Gelbėkit vaikus

Kokia pavasario pradžia be Kaziuko mugės? Taip galvoja daugelis stakliškiečių, kasmet sugužančių į tradicine tapusią šventę, kurią kartu organizuoja Stakliškių kaimo bendruomenė, vidurinė mokykla, kultūros ir laisvalaikio centras.

O sugužėti tikrai yra dėl ko. Kovo 1-ąją mokyklos kieme prekybininkų stalų buvo gausu, o prie jų ne tik mokiniai su nuostabiais rankdarbiais ir kepiniais, bet ir suaugusieji – su sūriais, sviestu, kibinais, verbomis, pačių gamintu muilu, siuviniais ir piešiniais. Ir šiemet į mugę atvyko Pieštuvėnų kaimo bendruomenės atstovės su jau pagarsėjusiais savo gamintais gardumynais. Tik pilnėja smalsių žiūrovų maišeliai ir kraitelės, ir negaila tų kelių litų už skanėstą, ne tik gardų, bet ir gražiai supakuotą, už sagę ar karolius… Stebėtis belieka – kokie gabūs, kokie išradingi vaikai (žinoma, su mokytojų, tėvelių, vyresniųjų brolių ar sesių pagalba), kaip mandagiai jie moka kalbinti pirkėjus, nepamiršdami ir nusišypsoti.

Ir vėl mokyklos kieme pakvipo laužo dūmais. Tai mokytoja Marija Nakraševičienė užkaitė didžiulį katilą gardžios skautų košės, kurios paragauti norėjosi daug kam. Mat, tai išbandytas patiekalas, kasmet gaminamas per Užgavėnes ir Kaziuko muges, o jo skonis sužvarbus nuo šaltapirščio kovo vėjo – tiesiog pasakiškas. Žinoma, skanūs ir maloniai kvepianti rytietiška arbata, pyragėliai, vafliai ir sausainiai. Tačiau mugė – ne tik piniginės liesėjimas ir pilvo didėjimas, tai ir akių džiaugsmas. O šiemet mokiniai ne tik šoko ir dainavo, bet ir pristatė savo darbus, kuriuos atliko padedami vyresniųjų, mokytojų, kultūros darbuotojų. Vieni gamino inkilus, kiti mokėsi kurti grožį – šukuosenas, nagų papuošimus. Įdomios ir vertingos buvo ir etnokultūrinės pamokos, kuriose sužinota daug senolių išminties. Vadovai, dirbę su vaikais, negailėjo jiems pagyrų ir gavo dovanų už savo triūsą nuo šventės organizatorių, kaip ir jų mokiniai. Už gražią šventę susirinkusiems padėkojo ir seniūnas Gintautas Kaminskas su pavaduotoja Nijole Ivanoviene, pasidžiaugę gražia gamtos dovanota diena tokiam išsiilgtam renginiui.

Prisikrovę pirkinių, pamiklinę rankas ir kojas, pamažu išsivaikščiojo ir pirkėjai, ir pardavėjai, ir šiaip smalsuoliai. Įspūdžių ir idėjų kupini, linksmi skirstėsi į namus mažieji stakliškiečiai, kuriems Kaziuko mugė tapo laukiama pramoga, dovanojanti ir džiaugsmą, ir naudą.

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti