Paskutines reguliariojo etapo rungtynes Prienų komanda sužaidė garbingai, nors „Žalgiriui“ pralaimėta 20 taškų skirtumu

IMGP5918

Gegužės 20 d. Prienų „CBet“ krepšininkai paskutinėse reguliariojo „Betsafe-LKL“ čempionato etapo rungtynėse susitiko su Kauno „Žalgiriu“. Čempionato lyderis jau pirmajame kėlinyje įgijo 16 taškų persvarą, bet kituose Prienų komanda neleido žalgiriečiams smagintis ir rungtynės pasibaigė 20 taškų skirtumu (81:101).

Naudingiausiai „CBet“ ekipoje sužaidė Martynas Pacevičius, kuris pelnė 15 taškų, atkovojo 7 kamuolius. Emmanuel Lecomte į varžovų krepšį įmetė 14 taškų, atliko 8 rezultatyvius perdavimus. Mindaugo Sušinsko sąskaitoje 13, o Einaro Tubučio – 11 taškų (6 atkovoti kamuoliai). Manto Šerniaus auklėtiniai tik rungtynių pradžioje leido „Žalgiriui“ laisvai jaustis aikštelėje, kituose kėliniuose buvo pagerinta gynyba, bet „Žalgiriui“ krito tolimi metimai.

Gegužės 12 d. Prienų „CBet“ pradeda atkrintamųjų varžybų maratoną.

„CBet“ – „Žalgiris“ 81:101 (17:33, 24:27, 23:23, 17:18)

Rungtynės prasidėjo „Žalgirio“ sėkminga ataka (0:2). Mindaugas Sušinskas rezultatą išlygino (2:2). Dar porą minučių Prienų komanda bandė nepaleisti „Žalgirio“ ir jiems pavykdavo tai padaryti (4:5, 6:7). Deja, vėliau varžovai pabėgo ir įgijo 6 taškų pranašumą (6:12). „Manu“ pelnė tritaškį (9;12). Bet „Žalgiris“ išnaudojo Prienų komandos klaidas puolime ir susikrovė 11 taškų persvarą (9:20). „Manu“ įmetė dar vieną tolimą metimą (12:20). Tiesa, aikštelės šeimininkai ir toliau klimpo svečių gynyboje ir palengvindavo „Žalgiriui“ užpulti savo krepšį (12:27). Į „Manu“ dvitaškį  (14:27) kauniečiai atsakė dviem taikliais metimais po „CBet“ eilinių klaidų puolime (14:31). Dominykas Domarkas kėlinio pabaigoje pataikė tritaškį (17:31), o „Žalgiris“ dvitaškį ir po pirmojo kėlinio Prienų komanda  turėjo 16 taškų deficitą (17:33).

Antrajame kėlinyje Prienų komandos puolimas pradėjo gerėti. Tiesa, kėlinio pradžioje po dviejų „Žalgirio“ tritaškių iš eilės skirtumas tarp komandų padidėjo iki 20 taškų (19:39). Rokas Gadiliauskas ir Einaras Tubutis sumažino atsilikimą iki 17 taškų (24:41). Kėliniui įpusėjus į „Žalgirio“ krepšį įkrito Mindaugo Sušinsko ir Einaro Tubučio tolimi metimai ir tarp komandų skirtumas sumažėjo iki 14 taškų (32:46). „Žalgirio“ strategas iš karto suskubo imti minutės pertraukėlę. Likus iki antrojo kėlinio apie 3 min. Martynas Pacevičius sumažino atsilikimą iki 12 taškų (37:49). „Žalgiris“ pradėjo gelbėtis tritaškiais (37:55). Mindaugas Sušinskas įmetė dvitaškį (39:55) , bet kauniečiai vėl padidino savo persvarą iki 21 taško (39:60).

Egidijus Dimša paskutinėmis kėlinio sekundėmis sumažino skirtumą iki 19 taškų (41:60).

Trečiojo kėlinio pradžioje „CBet“ krepšininkams pavyko stabilizuoti situaciją. Martynas Pacevičius sumažino atsilikimą iki 18 taškų (45:63). Kėliniui įpusėjus „Žalgirio“ pranašumas buvo tie patys 18 taškų (55:73). Likus iki kėlinio pabaigos apie 2,5 min. „CBet“ dar priartėjo prie varžovų (60:73). Deja, „Žalgiris“ laimėjo atkarpą 7:0 ir skirtumas šoktelėjo iki 20 taškų (60:80).

Visgi, aikštelės šeimininkai sugebėjo sumažinti skirtumą iki 19 taškų (64:83).

Ketvirtajame kėlinyje Manto Šerniaus auklėtiniai taip ir neleido „Žalgiriui“ šeimininkauti aikštelėje. Tiesa, kauniečiai buvo padidinę persvarą iki 25 taškų (69:94), bet Prienų komanda atkovojo penkis taškus (76:96). Kėlinio pabaigoje Einaras Tubutis sumažino atsilikimą iki 18 taškų (81:99), o rungtynės pasibaigė 20 taškų skirtumu (81:101).