Pasaulio sklandymo čempionate Vladas Motūza laimėjo jau trečiąjį pratimą ir vejasi lyderį

Vladas Motūza (dešinėje) bendrauja su čempionato lyderiu Stefano Ghiorzo.

Pranešimas spaudai

Pociūnuose vykstančiame Pasaulio sklandymo čempionate 13,5 m klasėje jau atlikti keturi pratimai ir organizatoriai gali laisviau atsikvėpti, nes toks pratimų skaičius rodo, kad čempionatas jau yra įvykęs. Tiesa, karšti orai nemano dingti iš Lietuvos, todėl, anot Lietuvos sklandymo sporto federacijos prezidento Vytauto Sabeckio, organizatoriai pasiruošę surengti dar ne vieną pratimą.

Ketvirtasis pratimas vėl buvo sėkmingas Lietuvos atstovui Vladui Motūzai, kuris bendroje įskaitoje įtvirtino antrąją poziciją. Lietuvis laimėjo trečiąjį iš eilės pratimą ir sumažino atsilikimą nuo čempionato lyderio bendroje įskaitoje Italijos piloto Stefano Ghiorzo, kuris šiame pratime buvo antras, iki 376 taškų. V. Motūzos sąskaitoje 3207, o Italijos sklandytojo – 3583 taškai.

Prieš čempionatą Vladas pasakojo, jog Pociūnuose pagamintas sklandytuvas „Mini LAK“ yra greitas ir tokie orai leidžia išnaudoti jo privalumus. Tiesa, „žiauri“ nesėkmė pirmajame pratime neleidžia lietuviui pralenkti lyderio.

Trečias ketvirtajame pratime buvo JAV atstovas Francois G. Pin, bet bendroje įskaitoje nuo trečioje vietoje esančio Morgano Sandercock (2861 taškas) jis atsilieka vos vienu tašku (2860 taškų).

Parengiamosiose  2016 m. Pasaulio sklandymo čempionato  varžybose toliau stebina lietuvio Dariaus Liaugaudo ir lenko Adamo Czeladzki duetas, kuris laimėjo jau ketvirtąjį pratimą ir niekam neužleidžia lyderių pozicijos bendroje įskaitoje (3675 taškai).

Lietuvos sklandymo čempionate klubinėje klasėje antrąjį pratimą iš eilės laimėjo Linas Miežlaiškis, bet lyderio poziciją bendroje įskaitoje išlaiko Romualdas Kontekis (3588 taškai). L. Miežlaiškis, surinkęs 3072 taškus, užima 11 vietą.