Pasaulio sklandymo čempionate – dar vienas sėkmingas Vlado Motūzos startas

_IGP3567

Pranešimas spaudai

Pasaulio sklandymo čempionatas 13,5 m klasėje eina į pabaigą. Dalyviams dar liko dvi dienos, per kurias jie galės įgyvendinti savo planus (jei leis oras). O rugpjūčio 13 d. pilotai atliko dešimtąjį pratimą. Visi čempionato dalyviai sėkmingai įveikė 310,3 km maršrutą, bet per skirtingą laiką ir skirtingu greičiu.

Ir vėl greičiausias buvo Lietuvos komandos narys Vladas Motūza (1000 taškų). Pasak piloto, jam pavyko išnaudoti sklandytuvo „mini LAK“ technines galimybes ir įveikti visus varžovus, tarp jų ir pagrindinį konkurentą Stefano Ghiorzo (sklandytuvas „Diana 2 Versus“), kuris šiame pratime buvo tik šeštas (877 taškai).

Antrąją ir trečiąją vietas šiame pratime užėmė JAV atstovai Francolc G. Pin  (912 taškų) ir

Tony Gordon (903 taškai). Abu pilotai skrido sklandytuvais „Silent 2 Electro“.

Antras Lietuvos komandos narys Tomas Kuzmickas buvo dešimtas (642 taškai).

Bendroje įskaitoje ir toliau karaliauja ta pati trijulė – Stefano Ghiorzo (Italija, 8924 taškai), Vladas Motūza (Lietuva, 8538 taškai), Morgan Sandercook  (Australija, 7276 taškai).

Viskas aišku ir kitų metų Pasaulio sklandymo čempionato parengiamosiose varžybose, kurios vyksta Lietuvos sklandymo čempionato MIX klasėje. Šioje klasėje vėl triumfavo tarptautinis duetas Darius Liaugaudas (Lietuva) ir Adam Czeladzki (Lenkija). Vyrai užtikrintai pirmauja ir bendroje įskaitoje (9247 taškai). Antras dešimtajame pratime buvo Makoto Ichikawa iš Japonijos, kuris užima antrąją vietą ir bendroje įskaitoje (8359 taškai). Trečiąją vietą ketvirtadienio pratime užėmė Lietuvos atstovas Artūras Klimašauskas. O bendroje įskaitoje trečiąją poziciją užima Dylan Lampard iš Australijos (7945 taškai).

Lietuvos sklandymo čempionatas klubinėje klasėje sunkiai prognozuojamas. Kiekviename pratime į prizininkų sąrašus patenka vis nauji pilotai. Štai, dešimtąjį pratimą laimėjo vilnietis Joris Vainius, antras buvo kaunietis Martynas Šližys, trečias – Linas Miežlaiškis iš Kauno.

Bendroje įskaitoje pirmauja be konkurencijos čempionate dalyvaujantis Tobijas Geiger iš Australijos (8354 taškai). Tarp lietuvių kol kas geriausiai sekėsi vilniečiui J. Vainiui (8319 taškų). Jam į nugarą kvėpuoja Kauno atstovas Vytautas Rasimavičius (8315 taškų), o į trečiąją poziciją pakilo dar vienas Kauno atstovas Martynas Šližys (8191 taškas).

Visų čempionatų uždarymas vyks rugpjūčio 16 d. 11.00 val. Pociūnuose.

 

Lietuvos sklandymo sporto federacija

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti