Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse

Birželio 28-30 d. Klaipėdoje vykusiose Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse dalyvavo ir mūsų krašto atstovai. Adomo Kubiliaus vadovaujamoje delegacijoje buvo orientacininkai, badmintonininkai, biliardo, šaškių atstovai bei smiginio meistrai.

Smiginis

Žaidynėse rajonui atstovavo Prienų smiginio klubo „Dvidešimtukas“ nariai Albina Mincuvienė, Stasys Bendinskas ir Giedrius Labanauskas iš Birštono.

Vyrų turnyre S. Bendinskas tarp šešiolikos stipriausiųjų nepateko. Geriau sekėsi G. Labanauskui, kuris pateko į aštuntuką, tačiau į finalinį ketvertą neprasimušė.

Ko nepadarė vyrai, įvykdė A. Mincuvienė, žaidynėse užėmusi ketvirtąją vietą.

Orientavimosi sportas

Prienų KKSC ir OSK „Šilas“ orientacininkai, vadovaujami Kristinos Sukockytės, žaidynėse iškovojo 13 prizinių vietų (pirmąją dieną – 7, antrąją – 6).

Pirmąją dieną sprinto varžybose Elito grupėse Indrė Maciulevičiūtė buvo septinta, Artūras Aranskis – 12-tas. Pirmąsias vietas iškovojo Arnas Deltuva (V 18) ir Pranas Mockus (V 50). Rimvydas Arlauskas buvo antras V 35 grupėje, o trečiąsias vietas laimėjo Andrius Valatka (V 35), Nerimantas Bieliauskas (V 40), Pijus Maciulevičius (V 12) ir Pijus Deltuva (V 16).

DSC_0407

Antrąją dieną sportininkai varžėsi vidutinėje trasoje. Prienų KKSC ir OSK „Šilas“ orientacininkai iškovojo 6 prizines vietas.

Savo rezultatą elito grupėje pagerino Indrė Maciulevičiūtė, iškovojusi penktąją vietą. Pirmąsias vietas iškovojo Mantas Jakučionis (V 16), Arnas Deltuva (V 18), Andrius Valatka (V 35) ir Pranas Mockus (V 50). Rimvydas Arlauskas buvo antras V 35 grupėje, o Pijus Deltuva iškovojo trečiąją vietą V 16 grupėje.

Iš viso Prienų orientacininkai Pasaulio lietuvių sporto žaidynėse iškovojo 6 aukso, 2 sidabro ir 5 bronzos apdovanojimus.

Badmintonas

Rajono garbę žaidynėse gynė Balbieriškio badmintono klubo „Svajonė“ sportininkai, startavę suaugusiųjų ir U 19 grupėse.

U 19 grupėje vaikinų vienetų varžybose Mantas Šatrauskas užėmė 5-tąją vietą, penktas jis buvo ir dvejetų turnyre kartu su Matu Kavaliausku, o poroje su Gerda Trakymaite užėmė 6-tąją vietą.

Matas Kavaliauskas vienetų varžybose pasidalino 11-12 vietas. Vienetų turnyre ne itin sekėsi ir merginoms. Gerda Trakymaitė užėmė 11-12 vietas, Meda Kavaliauskaitė pasidalino 13-16, Dovilė Kuzmickaitė – 20-21. G. Trakymaitės ir M. Kavaliauskaitės dvejetas buvo septintas, o D. Kuzmickaitė su partnere užėmė 10-tąją vietą.

Mišrių dvejetų turnyre M. Kavaliauskas poroje su M. Kavaliauskaite buvo devinti.

Biliardas

IMG_4998

Prienų biliardo meistrai vėl parodė, jog turi parako. „Senjorų“ grupėje antrąją vietą iškovojo Algirdas Kubilius, kuris pusfinalyje įveikė prieniškį Gintautą Danilevičių. Pastarasis mažame finale įveikė savo varžovą ir iškovojo trečiąją vietą.

Šaškės

Šaškių varžybose Prienams atstovavo Jonas Danilevičius, Juozas Kasputis ir Dainora Kuliešienė. Buvo žaidžiama ant 64 ir 100 langų lentų. J. Danilevičius abejose turnyruose užėmė 10-tąją vietą.