Pasaulio lietuvių jaunimas rinkosi į verslo, kultūros, politikos ir mokslo festivalį

Liepos 12-15 dienomis Prienų rajone, Visuomenės harmonizavimo parke vyko Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimas. Anot renginio organizatorių, į PLJS 2012, suvažiavo apie 3500 dalyvių iš daugiau nei 30 pasaulio šalių. Visas keturias renginio dienas vyko daugiau nei 100 diskusijų susitikimų mokslo, kultūros, verslo ir politikos temomis, vyko kontaktų bei karjeros mugės, koncertai, sporto varžybos buvo rodomi spektakliai, filmai ir kt.

 

Prezidentė Dalia Grybauskaitė ir premjeras Andrius Kubilius penktadienį atidarė pirmąjį Pasaulio lietuvių jaunimo susitikimą. Renginio atidaryme dalyvavo ir Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė.

Prezidentė, atidarydama PLJS 2012 festivalį, teigė visada palaikysianti tuos, kurie norės tapatinti save su Lietuva ir jai dirbti. Pasak šalies vadovės, kiekvienas iš mūsų turime būti dešimt kartų atidesni, geresni, labiau išsilavinę ir padaryti daugiau, nei padarytų didelės tautos atstovai.

„Mus visus jungia vienas bendras dalykas – mūsų tėvynė – Lietuva. Kad ir kur būtumėte, svarbu, kad turėtume bendrų minčių, bendrų jausmų, bendrą tikslą. Tikiuosi, kad čia sutiksite daug naujų draugų, o šis renginys atneš daug idėjų, žinių ir projektų, naujų galimybių palikti savo indėlį į Lietuvos ateitį“, – sakė šalies vadovė.

Algirdo Kaušpėdo pasisakymas neoficialiai pripažintas geriausiu pasisakymu, kuris nepaliko abejingu nei vieno susirinkusio. A. Kaušpedas visus susirinkusius kvietė susimąstyti, kokia šalis esame – riterių ar milijonierių.

„Ugdykime savo lietuvišką būdą, riterišką Vyties charakterį – nepasiduokime pykčiui ir neparsiduokime milijonams. Tebūna mūsų tautinė tapatybė – lietuvybė – mus vienijantis, nepakartojamas ir įdomus, gyvas ir žaismingas, orus ir kūrybingas gyvenimo būdas. Viskas priklauso nuo mūsų: valios, išminties ir būdo. Nuo mūsų laisvos kūrybinės galios. Nuo mūsų aiškios savimonės. […] Supraskime, kad mes, lietuviai, esame tokie, kokius save matome, dar daugiau – esame tuo, kuo tikime esą. Tikiu kad mūsų tauta tai galingas ąžuolas. Jo šaknys – tautos etninė, istorinė patirtis. Kamienas – tvirtai sukibę, tvarūs lietuviai. Vainikas – integrali, šiuolaikiška Pasaulio Lietuva. Lietuviai, pajuskime savyje riterį. Lygiuokimės į Vytį. Turime būti narsūs ir nugalėti tamsumas – savyje ir pasaulyje. Tad drąsiai žvelkime į rytojų – esame Vyčiai ir turime įrodyti, kad „Lietuvos valstybė yra Pasaulio Lietuva“. Lietuviai, kurkime drauge Pasaulio Lietuvą!“ – kalbėjo renginio ambasadorius A. Kaušpedas.

Labai šiltai ir didelėmis ovacijomis buvo sutiktas buvęs Lietuvos Respublikos prezidentas Valdas Adamkus, kuris savo pranešime ragino jaunimą nebūti abejingais, tikėti savo jėgomis, dirbti, eiti į politiką, visuomenines organizacijas, viešąjį gyvenimą. Taip pat didelio susidomėjimo sulaukė ir buvusio Kosta Rikos prezidento, verslininko, organizacijos, kovojančios su klimato kaita vadovo José María Figuerez pranešimas. José María Figuerez jaunuoliams siūlė paprastą formulę, kaip keisti pasaulį ir nustoti jį pereikvoti.

Daugiau nei 100 diskusijose ir susitikimuose buvo plačiau diskutuojama ir kalbama apie verslą ir jaunimo galimybes jame, emigraciją, jaunus žmones politikoje ir ar Lietuva pajėgi išugdyti Europos politikos lyderius, dvigubos pilietybės pliusus ir minusus, Lietuvos aukštojo mokslo situaciją, dėl ko krenta sporto lygis ir kt.

Visas renginio dienas buvo jaučiama pakili ir draugiška atmosfera, kuri tarsi sakė, kad tokio tipo renginys turėtų būti ne paskutinis. Festivalis parodė, kad lietuvių jaunimo susidomėjimas panašiais renginiais yra didžiulis, o jame vienu metu susirenka daugybė aktyvaus, verslaus, žingeidaus ir kultūringo jaunimo, norinčio keisti nusistovėjusius stereotipus, organizuoti bei kurti.

 

Birštono savivaldybės informacija

 

Taip pat skaitykite