• prienuspauda

     

     

     

     

Pasaulinei judėjimo dienai – kelionė dviračiais

Gegužės 10 diena – Pasaulinė judėjimo diena, kurios paskelbimą 2000 metais inicijavo Pasaulio sveikatos organizacija. Ji skirta fiziniam aktyvumui skatinti, nes daugumoje ekonomiškai išsivysčiusių pasaulio šalių lėtinės neinfekcinės ligos pasiekė epidemijos lygį. Žmonių sergamumas, mirtingumas nuo jų katastrofiškai auga. Kas gi nutiko? To priežastimi yra pakitęs žmonių gyvenimo būdas, nuolat mažėjantis fizinis aktyvumas, nesveika mityba, antsvoris. PSO konstatuoja, kad net 50 % sveikata priklauso nuo paties žmogaus.

Visi žinome, kad norint džiaugtis gera sveikata, reikia pakankamai judėti,  būti  harmonijoje su gamta, mankštintis. Tai suprasdami šios dienos popietę mes, Prienų sveikos gyvensenos klubo „Versmenė“ nariai, susiruošėme keliauti dviračiais į Giraitiškes.

Kelionę į Giraitiškių poilsiavietę pradėjome nuo Prienų kultūros ir laisvalaikio centro. Važiuodami miško takeliais jautėme didelį malonumą, gėrėjomės nuostabia gamta ir kvapais, jutome miško ramybę ir tyrą orą. Atvykusius pasveikino klubo pirmininkė Leonora Kalantienė, kuri pabrėžė, kad bėgiojimas po parduotuves, lėkimas, skubėjimas – tai nėra judėjimas, tai priešingai – sveikatos naikinimas. Žymus  amerikiečių gydytojas, rašytojas rašė: „Jeigu būčiau prezidentas, išleisčiau tokį įstatymą, kad  kiek valandų žmogus praleidžia prie televizoriaus, tiek valandų turėtų vaikščioti gryname ore.“  Juk vaikščiojimas, tai ne tik judėjimas, bet kartu ir meditacija, žavėjimasis bundančia, žydinčia gamta, tai ir ramybės suradimas. Kodėl mūsų protėviams nereikėjo tokių dienų? Tai tik dėl to , kad jie sunkiai dirbo, viską darė pagal gamtos ritmą, daug buvo gamtoje, natūraliai maitinosi. Jie visus darbus dirbo ramiai, oriai, tvarkingai.

Popietę praleidome gana įdomiai: žaidėme, šokome, dainavome, minėme mįsles.

Todėl būkime aktyvūs: mankštinkimės, vaikščiokime su šiaurietiško judėjimo lazdomis, keliaukime dviračiais, kelkimės su saule, džiaukimės pirmaisiais jos spinduliais. Aktyvūs žmonės yra atsparesni visoms ligoms, džiugesni, ištvermingesni. Nuvykime šalin tingulį, apsileidimą, apsnūdimą – judėkime ir džiaukimės gyvenimu.

Vida Januševičienė, Prienų sveikos gyvensenos klubo narė

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti