Pasaka, kurią reikia stebėti, o ne skaityti

Vilija Čiapaitė

Kiekvienas miestas turi savo istoriją, savo gyvenimą. Šiuo metu didelis gyvenimo greitis neleidžia pastebėti miesto pulso, istorijos paliktų detalių, kurios tokios akivaizdžios. Tik aštri fotografo akis gali pamatyti tai, ko kasdieninis tempas neleidžia pastebėti ir įvertinti.

Štai, Birštono kultūros centro fotostudijos „Varpas” nariai, vadovaujami Povilo Veterio, nuvykę į Vilnių sugebėjo pagauti laiko ir gamtos nugairintas detales, sudėti į vieną parodą, kurios metu buvo galima pamatyti tai, kas sustabdyta akimirkoje. Ir ne veltui paroda buvo pavadinta „Vilniaus pasaka”. Čia jaunųjų fotografų užfiksuotos akimirkos privertė stebėti miesto sekamą pasaką, kuri reali ir neatsiejama mūsų sostinės dalis. Raudoni, gyvenimo tėkmės nublukinti miesto stogai, gamtos ir laiko nutrupintos sienos suteikia žavesio, o langai, kuriuose atsispindi dangus, tai miesto akys, kalbančios sava kalba.

Akimirkos, sustabdytos ir įamžintos, tai savotiška istorijos dalis, kuri išliks ne tik mums, bet ir ateities kartoms.

Fotostudija „Varpas” Birštono kultūros centre gyvuoja jau nuo 1980 metų ir jos nariai kaskart stebina savo darbais. Kaip sakoma, išmaniaisiais telefonais ar įprastu fotoaparatu sugautos akimirkos – tai asmeninio albumo dalis. O studijos darbais pasidalinama su žiūrovais.

Beje, studijos nariai, tarp kurių yra ir brandūs fotografijos meną išmanantys fotografai Vytas Klimavičius ir Jonas Milaknis, visada sulaukia fotostudijos vadovo P. Veterio patarimų. Juk šalia esantis žmogus, gerai išmanantis savo darbą, visada patars, pakonsultuos.

Taigi, fotostudijos jaunųjų ir brandžių fotografų darbai laukia savo žiūrovų rato ir tie, kurie parodą aplankys, galės stebėti miesto sekamą pasaką. Gal ji privers atidžiau stebėti savojo miesto pulsą, detales ir tai, ko anksčiau tiesiog neįžvelgdavome.

Taip pat skaitykite