Parodoje „Adventur 2020“ – Prienai ir Birštonas

Gelbėkit vaikus

IMGP6604

Vilija Čiapaitė

Jau ne vienerius metus Vilniuje vyksta didžiausia Baltijos šalyse specializuota tarptautinė turizmo paroda ADVENTUR. Šiemet organizatoriai parinko parodos temą ir akcentą – sveikatos turizmas.

Šiais metais į turizmo parodą atvyko daugiau nei 300 dalyvių iš beveik dvidešimties šalių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Baltarusijos, Čekijos, Sakartvelo, Islandijos, Italijos, Japonijos, Kinijos, Kipro, Kroatijos, Kubos, Lenkijos, Indonezijos, Nepalo, Slovakijos, Rusijos, Ukrainos, Šri Lankos, Turkijos. Tačiau norėčiau pakalbėti apie mūsų krašto dalyvius ir jų ekspozicijas.

IMGP6522

Prienai

Šūkis „Gyvenk sveikai, keliauk laisvai, pažink Prienų kraštą!“ pasitiko atėjusius susipažinti su Prienų ekspozicija. Daugelį sudomino loterija ir laimėjimai, ne vienam magėjo paskanauti Revuonos šaltinio vandens, kuris visiems labai patiko! O Visuomenės sveikatos biuro merginos ne vieną sudomino savo stendu apie sveiką gyvenimo būdą.

Kaip žinia, prieniečiai jau ne vieną nustebino savo miesto ir prieigų grąžinimu – Revuonos parku, Stadiono prieigomis prie tvenkinio. Beje, jau veikiantys dviračių takai ir jų tinklo plėtimas ne vienam smalsuoliui sukėlė domėjimąsi, kada jais ir kur bus galima keliauti.

Čia pat buvo galima pasirinkti būsimus maršrutus po Prienų kraštą.

Stakliškių maršrutas yra beveik 21 kilometro, kur galima aplankyti daug žymių vietų, neaplenkiant ir piliakalnių, Skriaudžių – 6 km ir Prienų – 7 km maršrutai. Kaip sakoma, ne tik važiuotas, bet ir pėsčiomis gali atsipalaiduoti nuo miesto triukšmo ir pasijusti gamtos glėbyje laukiamu keleiviu.

IMGP6545

Be abejo, Stakliškių UAB „Lietuviško midaus“ ekspozicija sulaukia midaus ir kitų gėrimų mėgėjų dėmesio, kurie domisi gamybos tradicijomis.

Muziejininkai pasirūpino, kad daugelio smalsumą patenkintų praeito šimtmečio pabaigoje dar veikusio Davatkyno, dabar jau muziejaus, ekspozicijos, kiti kraštui svarbūs objektai.

IMGP6568

Visai šalia dėmesį patraukė Birštono stendas.

Birštonas

Kaip ir kasmet, Birštono stendas kvieste kvietė pasmalsauti, susipažindinti su vyraujančiomis naujovėmis.

Beje, parodos atidarymo dieną Birštono kurortas buvo apdovanotas kaip „Sėkmingiausia 2019 metų turizmo traukos vietovė“, taigi, galima tik pasidžiaugti, jog Lietuvos turizmo „oskaras“ kartu su šių metų šūkiu „Skubėti lėtai“ – nukeliavo tiesiai į kurortą.

Parodoje „Adventur 2020“ ir Birštono stendas sulaukė gausaus būrio smalsuolių, norinčių apsilankyti Nemuno kilpa apjuostame kurorte, kur gamta ir sanatorijos, gydyklos laukia kiekvieno.

Ne veltui šiandienos keliautojų įpročius koreguoja greitas gyvenimo tempas, darbe patiriamas stresas ir nuovargis. Tad Birštonas pasirengęs bent trumpam sustabdyti laiką ir kiekvienam leidžia pasijusti ramybės oazės dalimi. Jau ne vienas naudojasi viešbučių, sanatorijų ar kitų erdvių nauda – tiesiog pasiima darbostogas, kuomet laisvalaikį puikiai suderina su darbu nuotoliniu būdu. Visi viešbučiai ar sanatorijos jau pasiruošę šiam iššūkiui ir tai pritraukia daug verslininkų su šeimomis.

Svečių patogumui – viešbučiai „Audenis“,  „Pušynė“, „Royal SPA Residence“, sanatorijos „Versmė“, „Tulpė“, „Eglė“ ir netrukus poilsiautojus bei svečius pakviesiantis novatoriškas Birštonas ESĖ SPA viešbutis, sukurtas Milenium – tūkstantmečio kartai – ir visiems, kas pasaulį mato įdomiai ir jaunatviškai.

Beje, bevaikščiodama išgirdau pokalbį, kaip viena moteris draugei siūlė nuvykti į Birštoną ir pasinaudoti „Versmės“ sanatorijos procedūromis. „Jei neišbandei procedūros „Šrekas“ – vadinasi nebuvai Biršone“, – porino ji. Labai šaunu, kai taip kalbama apie Birštoną ir skatinama jį aplankyti!

Tiesa, Birštono apžvalgos bokštas – traukos centras, kuris kaskart sulaukia vis daugiau turistų, svečių, pramogautojų. Tačiau mažai kuo atsilieka ir oreivių klubas „Audenis”. Čia norinčių pakilti karšto oro balionu virš Birštono ir jo apylinkų vis daugėja, nes visas grožis ir slypi pasižvalgius iš paukščio skrydžio. Beje, pakilti parasparniu ne visi išdrįsta, bet ir tai puiki pramoga.

Visas šias pramogas gali pasiūlyti Birštone dirbantys atsakingi TIC darbuotojai. Vaikams ir suaugusiems pramogauti, nustebti, mėgautis siūlo pramogų ir laisvalaikio organizatoriai „Čiulba ulba”.  O tiems, kurie nori jausti žemę po kojomis, puikiai gali pramogauti važinėdami dviračiais, elektromobiliu ir kitokiomis važinėjimo priemonėmis.

82841598_166683051296070_6418481156722786304_n

Kitoje ekspozicijų salėje „Vytautas mineral SPA“  ADVENTUR 2020  parodoje, kelionių mylėtojus kvietė ne tik į poilsio oazę, bet ir į diskusiją, tema    „Iššūkis Offline – polisis be mobiliųjų telefonų”. Diskusijos metu buvo diskutuojama kodėl šiomis dienomis poilsis be mobiliųjų telefonų yra būtinybė, kodėl mums būtinas kokybiškas poilsis be trikdžių ir kas ta nomofobija?

Beje, ekspozicijoje buvo domimasi kur galima Birštone skaniai pavalgyti. O čia jau atsakymai buvo žinomi: visuose viešbučiuose, pridedant visiems pamėgtą Birštono Seklytėlę, Skonių svetainę ir t.t.

IMGP6450

Ypač smalsuolių sulaukiantis „Eglės” sanatorijos stendas šį kartą suteikė galimybę išbadyti sveikatingumo kelią. Sveikatingumo arbata, fizioterapiauto patarimai, deguonies su aromatinėmis žolėmis pakvėpavimas, balto molio stebuklinga galia, šviesos terapija. Išbandžiusieji jautėsi pakylėti!

Paroda baigėsi. Kokių  naujienų ir kokių iššūkių sulauks Birštonas ir Prienai parodys laikmetis. Tad tereikia tikėtis, kad visa kuo galima didžiuotis – tai žmonėmis, kurie čia gyvena ir puoselėja mūsų kraštą, norėdami parodyti, kuo esame unikalūs.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti