Pareiškimas dėl padėties „FIBA Europe“

Gegužės 19 d. Liublianoje per „FIBA Europe“ generalinę asamblėją 28-ios Europos šalių federacijos pasirašė prašymą surengti neeilinę konferenciją bei neeilinius „FIBA Europe“ prezidento ir valdybos rinkimus.

Dauguma „FIBA Europe“ narių: pasirašytas prašymas surengti neeilinė konferenciją ir naujus „FIBA Europe“ prezidento bei valdybos rinkimus.

Pranešimas

Data: 2012 m. gegužės 28 d.

Prieš dvejus metus per  2010 m. „FIBA Europe“ generalinę asamblėją įvykę rinkimai paliko nemažai valstybių už įtakos ribos.

Dėl šios priežasties atsirado netikėtas ir kenksmingas pasidalijimas „FIBA Europe“ viduje. Jis ir toliau trukdo sėkmingam krepšinio vystymui mūsų žemyne. Europa jau seniai įrodė, kad yra stipriausia FIBA zona ne tik pagal krepšinio lygį ir susidomėjimą, tačiau ir pagal žaidėjų  rengimo sistemą.

Tvyrantis susiskaldymas tikrai kilo ne dėl asmeninių ambicijų ar konkrečios asmenybės. Jis yra dėl krepšinio. Dabartinę situaciją lėmė skirtingos Europos krepšinio raidos vizijos ir sukaupta patirtis vadovaujant „FIBA Europe“ ir už jos ribų. Europos galimybes galima vertinti pagal nepriekaištingai veikiančias stipriųjų krepšinio šalių federacijas.

Akivaizdu, kad dabartinė situacija lėmė susiskaldymą Europos krepšinyje – atsirado pasidalijimas tarp mažųjų ir didžiųjų valstybių, tarp rytų ir vakarų ir turbūt dar daug susiskaldymų pagal kitus parametrus. Toks pasidalijimas silpnina mūsų galimybes.

Ši situacija yra grėsminga Europos krepšinio vienybei, nes kai kurios šalys, pasižyminčios krepšinio vystymu ir patirtimi, turi teisingų priekaištų dėl negalėjimo įtakoti Europos krepšinio vystymą. Dėl šios beprecedentės padėties kenčiame visi.

Akivaizdu, kad bet koks susikaldymas kenksmingas organizacijos vienybei. Europos krepšiniui būtina surasti spredimą, kuris leistų panakinti pasidalijimus ir atukrti santarvę.

Geriausias suvienijmo būdas, ne tik „FIBA Europe“, bet visose skaidriose ir demokratiškose institucijose, būtų įvykdytas suteikiant žodį aukščiausiajam valdymo organui ir jo nariams (neeilinei konferencijai ir Europos šalių federacijoms). Nauja laisvų rinkimų galimybė, kuri numatoma įstatuose, suteiktų šansą atnaujinti mūsų valdymo platformą. Šalių federacijoms turi būti suteikta galimybė išsakyti savo nuomonę. Todėl turime surengti naujus rinkimus, kaip yra numatoma „FIBA Europe“ įstatuose.

Neeiliniai rinkimai yra geriausias kelias oficialiai ir pagarbiai išspręsti esančias problemas, parodyti pasitikėjimą dabartiniais pareigūnais ir efektingiausias pasiūlymas suvienyti Europą.

Dauguma FIBA Europe narių – šalių nacionalinių federacijų

Serbija, Lietuva, Turkija, Rusija, Portugalija, Airija, Slovėnija, Izraelis, Latvija, Malta, Moldova, Makedonija, Bosnija ir Hercegovina, Azerbaidžanas, Gibraltaras, Andora, Albanija, Armėnija, Baltarusija, Rumunija, Juodkalnija, Ukraina, Estija, Vengrija, Velsas, Gruzija, San Marinas, Austrija.

LKF

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti