Laimutė Jančiukienė
Alvydas Vaicekauskas
Loreta Jakinevičienė

Panirę į vandens ir dažų liejimosi muziką

DSC05827Kovo 9-31 dienomis Naujosios Ūtos kultūros ir laisvalaikio salė pražydo Vilijos Čiapaitės akvarele pieštomis gėlėmis.

Paroda pažadino prisikėlimo, švelnumo, gėrio jausmus.

Visi galėjo gėrėtis žiedų spalvomis, išgirsti kiekvieno jų skleidžiamą spalvų muziką.
Kovo 20 diena Naujosios Ūtos mokiniams buvo ypatinga ne tik lygiadienio, saulės užtemimo, bet ir spalvų užbūrimu. Mokiniai galėjo susitikti su dailininke, sužinoti, kas svarbu norint kokybiškai piešti akvarele, kaip būtina eiti mažais žingsneliais, kantriai kurti, tik tada gali pajausti spalvas, išgirsti vandens ir spalvų muziką. Užvaldo tokia magija, kuri nepalieka abejingo nė vieno sukurtam grožiui.
Lietuvių kalbos mokytoja Dalija Packevičienė vedė integruotą literatūros ir dailės pamoką su menininke Vilija Čiapaite. Pamokos metu mokiniai nagrinėjo spalvų reikšmę K. Binkio „Utose”.

Poezijos ir dailės kalbos skambėjo papildydamos viena kitą. Išklausę posmų, išanalizavę spalvų reikšmes ir pojūčius, mokiniai galėjo patirti tai piešdami akvarele. Vaikai piešė obels žiedus. Švelniai prisiliečiant teptukui tyloje galėjo išgirsti vandens ir dažų liejimosi muziką. Dailininkė padėjo kiekvienam, patarė. Ji tarsi užbūrė vaikus, net nesinorėjo skirtis taip greitai praėjus laikui, liko užbaigti savo darbus. Tikimės dar ne kartą maloniai bendradarbiauti kartu su Vilija. Dėkojame jai už pamoką ir kuriamą grožį, kuris suprantamas ir mielas kiekvieno širdžiai, sužadina švelnius jausmus, skatina matyti ne tik vartotojišką pasaulį.

Vilija Zablackienė

Taip pat skaitykite