Laimutė Jančiukienė
Mero baneris

Pakuonyje iškilmingai paminėtos partizano Kazimiero Pyplio-Mažyčio, Audronio 100-osios gimimo metinės

kaz

Pakuonyje sausio 22 dieną vyko iškilmingas Kazimiero Pyplio-Mažyčio, Audronio 100-ųjų gimimo metinių minėjimas. 

kaz

Į renginį iš Didžiosios kovos apygardos į Tauro apygardą atvyko Lietuvos partizaninio karo rekonstruktorius, partizanas slapyvardžiu Plienas su bičiuliu iš Tauro apygardos slapyvardžiu Skrajūnas, prie jų prisijungė Pakuonio jaunimas, partizanas Vilkas ir partizanas Vytautas.

Minėjimo pradžia vyko Pakuonio Švenčiausios Mergelės Marijos Ėmimo į dangų bažnyčioje, susirinkusieji galėjo mėgautis Pakuonio pagrindinės mokyklos mokinių piešinių paroda ,,Dovana Lietuvos Laisvės gynėjams“, išvysti autentiškas partizanų aprangas, aksesuarus bei ginkluotę. Kazimiero Pyplio-Mažyčio biografiją skaitė Audrius Gelčys, o su kariniais nuopelnais supažindino inkognito norėjęs likti partizanas Plienas. 

1863–1864 metų Varšuvoje prasidėjusio bei greitai išplitusio Lietuvoje sukilimo prieš Rusijos imperijos valdžią 160-ųjų metinių proga, tylos minute buvo pagerbti jo dalyviai.

Vyko mišios, kuriose giesmes dovanojo grupė ,,Lietuvaičiai“.

Po mišių eisena pajudėjo link Pakuonio kapinių, kur pastatytas kryžius ,,Visiems žuvusiems už Laisvę“ bei memorialinė plokštė, kurioje iškaltos 53 žuvusiųjų už Lietuvos Laisvę pavardės. Mintimis dalijosi Prienų rajono meras Alvydas Vaicekauskas, Prienų savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė, Pakuonio seniūnas Antanas Keturakis, Kazimiero Pyplio-Mažyčio giminaitė Rima Karpavičienė bei trijų knygų apie Prienų rajono partizanus autorė Rita Pauliukaitienė.

kaz

Partizanines dainas dainavo Pakuonio vokalinė grupė ,,Obelėlė“ (vadovė Renata Žibienė).

Toliau veiksmas persikėlė į Pakuonio seniūnijos salę, o žiūrovams paskaitą apie partizaninį gyvenimą dėstė partizanas Plienas. Vyko partizaninių eksponatų paroda.

Organizatorių informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą