Pagrindiniai shared ir VPS hostingo skirtumai

pagrindiniai_shared_ir_vps_hostingo_skirtumai_iv

Tikriausiai kiekvienas kurdamas savo interneto svetainę siekia maksimalių tikslų. Tačiau tokiu atveju itin svarbus kruopštus pasiruošimas. Susipažinus su svetainių talpinimo (hostingo) galimybėmis, kur kas lengviau išvengti pusėtinų rezultatų. Nesvarbu, pertvarkoma sena svetainė ar kuriama nauja, tinkamas talpinimo planas leidžia atskleisti visą jos potencialą. Taigi, ką geriau rinktis – shared ar VPS hostingą, ir kuo jie skiriasi?

Skirtumas Nr. 1: serverio administravimas

Naudojantis shared hostingu, jums nereikia rūpintis beveik jokia serverio technine priežiūra. Paslaugos teikėjas pats sukuria serverį, įdiegia ir atnaujina reikiamą programinę įrangą, taip pat stebi serverius tam, kad būtų išvengta prastovų ir efektyviai pasirūpinta vidiniu programavimu.

VPS hostingo išteklių valdymas ir administravimas yra šiek tiek sudėtingesnis, reikalaujantis ekspertinių žinių. Kita vertus, naudojantis šia paslauga suteikiama pagrindinė prieiga prie serverio, todėl galima patiems pritaikyti ir konfigūruoti programas bei programinę įrangą. Tai naudinga valdant didesnes ir sudėtingesnes svetaines.

Skirtumas Nr. 2: kaina

Vienas iš didžiausių privalumų, kuriuo pasižymi shared hostingas, yra žema kaina. Dėl šios priežasties jis puikiai tinka turintiems nedidelį biudžetą. Nepaisant to, kad yra pakankamai pigi, shared hostingo paslauga suteikia visus tinklaraščiui, asmeninei, taip pat mažo ar vidutinio dydžio įmonės svetainei reikalingus resursus.

Atsižvelgiant į tai, jog naudojantis VPS hostingu gaunama daugiau atminties, taip pat užtikrinamas didesnis pralaidumas, jo kaina yra žymiai didesnė. Tačiau verta nepamiršti, kad lemiamu kriterijumi turi būti realūs poreikiai, o ne kaina. Tad jei projektas didelis ir yra galimybių rūpintis IT užduotimis patiems, gali būti verta investuoti būtent į tokį sprendimą.

Skirtumas Nr. 3: mastelis

Apsisprendimas, kurį hostingą – shared ar VPS – rinktis, priklauso ir nuo jūsų užmojų. Turintiems mažą arba vidutinio dydžio svetainę, kurioje apsilanko maždaug keli šimtai lankytojų per savaitę, ir neplanuojantiems jos per daug „auginti“, visiškai pakanka shared hostingo.

Jeigu svetainė yra didelė arba ketinama ją labai plėstis ateityje, gali būti reikalinga VPS hostingo paslauga. Tokiu atveju nusprendus keisti mastelį, nereikia jaudintis dėl svetainės apribojimų.

Hostingo našumo svarba

Nesvarbu, kokia estetiška ar naudinga svetainė būtų, galimybė ją greitai pasiekti itin svarbi. Remiantis „Kissmetrics“ (JAV įmonė, kurianti klientų įtraukimo automatizavimo platformą, teikiančią analizės ir konversijos sprendimus) atlikto tyrimo duomenimis, interneto naudotojai tikisi, kad svetainė bus užkrauta per dvi sekundes ir, jei tai trunka ilgiau nei tris sekundes, tiesiog iš jos išeina.

Apklausos rezultatai taip pat parodė, kad net 79 proc. internetu apsiperkančių žmonių nėra linkę grįžti į svetainę, jei anksčiau naudodamiesi ja susidūrė su našumo problemomis. Atsižvelgiant į tai, kad vos milisekundė gali nulemti potencialių lankytojų veiksmus, pasirinkti gerą svetainės greitį užtikrinantį hostingą ypač svarbu kiekvienam internetiniam verslui.

Kurį hostingą ir kam rinktis?

Lengvai administruojamą shared hostingą rekomenduojama rinktis pradedantiesiems, taip pat kuriantiems tinklaraštį ar asmeninę svetainę, mažo bei vidutinio verslo atstovams. Dėl palankios kainos ši paslauga labai tinka turintiems nedidelį biudžetą ir tiems, kurie nėra tikri dėl svetainės plėtros.

VPS hostingą dažniausiai renkasi stambaus verslo atstovai, taip pat tie, kurie yra užtikrinti dėl plėtros ir tikisi didesnio lankytojų srauto ateityje. Žinoma, ši paslauga reikalauja ir didesnių investicijų.

Tiek vienas, tiek kitas variantas yra geras, jei atsižvelgiama į savo svetainės ir verslo poreikius. Bet kokiu atveju, pasirinkus patikimą hostingo paslaugos teikėją, pasirūpinti internetinio projekto sėkme kur kas lengviau. Ilgametę patirtį sukaupę specialistai puikiai išmano visas šios srities subtilybes, todėl gali profesionaliai patarti ir, jau naudojantis pasirinkta paslauga, suteikti operatyvią pagalbą.

Taip pat skaitykite