Pagrindinė rajono Alma Mater normalios sporto salės gali nelaukti?

Gelbėkit vaikus

upload-28835-1253733293

Karolis Urba

Prienai turi šiuolaikinę sporto areną, dar viena gera salė yra senose buvusios sporto mokyklos patalpose (abu pastatai priklauso Prienų KKSC), neblogos sąlygos sportuoti yra sudarytos keliose rajono mokyklose.

Prienuose neseniai buvo atidarytas centrinis futbolo stadionas su lengvosios atletikos bėgimo takais ir kitais sektoriais. Paprienėje kol kas funkcionuoja dar vienas futbolo stadionas.

IMG_5984

Bet vardinant gerus darbus nevalia pamiršti, jog pagrindinė rajono gimnazija neturi tinkamos sporto salės ir šaltuoju periodu užsiėmimai vyksta salytėje, kuri tinkama tik pradinukų veiklai. Ne ką geresnės būklės ir šalia gimnazijos esantis stadionas, kuriuo naudojasi ir progimnazijos mokiniai.

10833836_988579294491607_999177049_n

Tiesa, apie stadiono ir bėgimo takų rekonstrukciją kalbama jau seniai, ir politikai, eidami į rinkimus, ne vieną kartą žadėjo atlikti renovaciją. Bet laikas bėga, o situacija tik blogėja. Savivaldybės vadovų teigimu, stadiono rekonstrukcija šalia „Žiburio“ gimnazijos ir „Ąžuolo“ progimnazijos stringa, nes stadiono teritorijoje yra užkasti partizanų palaikai ir į numatomą paveldo teritorijos apsaugos zoną patenka stadiono takai.

Visgi, manoma, kad apsaugos zona bus sumažinta ir 232 000 eurų projektas bus pradėtas įgyvendinti. Pagal savivaldybės pateiktą informaciją, „Už šias lėšas bus sutvarkytas futbolo aikštynas, atnaujinta danga, rekonstruoti bėgimo takai“.

Jei stadiono sutvarkymo perspektyvos po dešimtmečių pažadų gali virsti realybe, tai tinkamos šiuolaikinės sporto salės įrengimo „Žiburio“ gimnazija gali nelaukti.

Toks tvirtas verdiktas grindžiamas mero Alvydo Vaicekausko pasakymu, kad pažado, jog „Žiburio“ gimnazijoje atsiras šiuolaikinė sporto salė, jis duoti negali, nes yra svarbesnių reikalų.

Anot savivaldybės vadovo, po „Ąžuolo“ progimnazijos stadiono rekonstrukcijos reikės kūno kultūros pamokas ko ilgiau organizuoti lauke. Antra, reikėtų pagalvoti, kaip išnaudoti turimą Prienų KKSC bazę. O tam, pasak mero, kūno kultūros pamokas „Žiburyje“ būtina sudvigubinti (kūno kultūrai skirti dvi pamokos iš eilės). Įdomus pasiūlymas. O gal Prienų rajonas imsis iniciatyvos ir padidins mokyklose kūno kultūros valandų kiekį, nes mokinių sveikatos rodikliai tikrai neblizga.

Iš keturių rajone esančių gimnazijų tik Veiverių T. Žilinsko gimnazijoje yra padori sporto salė, kitose situacija prastesnė. Kai kurios pagrindinio ugdymo mokyklos visiškai neturi sąlygų tinkamai vesti kūno kultūros pamokas. Mokytojai ieško išeičių ir suranda. Tik neaišku, ar ilgam užteks jų entuziazmo?

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti