Pagerbta Jiezno krašto audėjų audėja Bronė Urlikienė

IMG_3208

Jiezno kraštas turtingas etnokultūros paveldu, išsaugotomis tradicijomis. Tai itin vertina senojo lietuvių palikimo rinkėjai, puoselėtojai ir saugotojai. Į Jiezną ir jo apylinkes ne vieną kartą rengtos ekspedicijos, kuriose ekspeditoriai atrado senųjų šio krašto dainų, pasakojimų, sakmių ir kitų turtų. O vienas jų – audėja Bronė Urlikienė, šiemet mininti savo veiklos penkiasdešimtmetį. Jos darbai žinomi ne tik Jiezne ir Prienų rajone, bet ir Europoje, visame pasaulyje, kur tik yra lietuvių bendruomenių.

Jiezno kultūros ir laisvalaikio centras parengė projektą „Pažintis su tradiciniu Jiezno krašto kostiumu“, skirtą pagerbti audėjos B. Urlikienės indėlį krašto ir šalies tautodailės kultūrai. Jis buvo pateiktas Lietuvos kultūros tarybai prie LR Kultūros ministerijos. Pirmajam finansavimo etapui buvo pateikta beveik 4000 paraiškų, o patvirtintos tik 1316. Labai džiugu ir svarbu, kad Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro projektas pateko į šį skaičių.

Birželio 4 d. buvo surengta edukacinė tradicinės jieznietiškos juostos audimo programa, kurioje garsioji audėja B. Urlikienė visiems norintiems rodė savo darbo paslaptis, leido ir patiems pabandyti austi.

Birželio 5-ąją, penktadienio vakarą, įvyko iškilminga šio projekto dalis. Teresė Jurkuvienė, Lietuvos liaudies kultūros centro vyr. specialistė, skaitė paskaitą „Tautiniai drabužiai lietuvių kultūroje ir dzūkų kostiumo audimo tradicijos“ bei pristatė jieznietės audėjos nuopelnus Lietuvos tautodailei.

Iškilmių metu audėjai B. Urlikienei padėkas įteikė Prienų rajono savivaldybės, Jiezno seniūnijos, Prienų krašto muziejaus atstovai. Garbiąją kraštietę sveikino kultūros darbuotojai, bendruomenės, giminaičiai ir draugai. Jos garbei koncertą surengė svečiai iš Kaišiadorių – folkloro ansamblis „Verpeta“ ir saviškiai, jiezniečiai. Jiezno seniūnas Algis Bartusevičius, tęsdamas reikšmingą krašto tradiciją, audėjų audėją apdovanojo Jiezno garbės piliečio ženkleliu. Taip pat padėkota ir vadinamosios audėjų gatvės gyventojoms Genovaitei Zaparackienei, Marytei Lakštauskienei ir Onai Norkūnienei, visą gyvenimą puoselėjančioms savo protėvių palikimą audimo staklėmis.

Birželio 5-20 dienomis Jiezno KLC salėje veikia dzūkiškų tautinių kostiumų paroda.

Jiezno KLC informacija

Taip pat skaitykite