• KvitrinaiBirstono_siluma_Logo-536x322  btn-3001

     

     

     

     

Pagavus mūzą už uodegos

Karolina Alaburdaitė

Karolina Alaburdaitė

Vilija Čiapaitė

Nors Lietuvoje karantinas, tačiau visa laimė, jog galime susisiekti mobiliaisiais telefonais, pakalbėti. Man jau seniai knietėjo pakalbinti Karoliną Alaburdaitę, nes jos socialiniuose tinkluose visada žaviuosi fotografijomis, kurias patalpina savo laiko juostoje. Fotografija – labai puiki meno forma, kuomet užfiksuotos akimirkos turi išliekamąją galią ir vertę.

Šį kartą noriu papasakoti apie dar visiškai jauną merginą, kurios ateities planai susiję su fotografija. Ir niekas nenustebs, apie ką kalbėsiu…

Kelias fotografijos link

Karolina gimė Vilniuje. Pradžios mokslus krimto Prienų „Nemuno“ pradinėje, po to „Ąžuolo“ pagrindinėje mokykloje, o dabar jau dvyliktokė „Žiburio“ gimnazijoje.

Būdama vos dešimties paprastu telefonu pabandė užfiksuoti gamtos vaizdus, įkėlė į savo facebook paskyrą. Pabandė ir, kaip sakoma, užsikabino, nes nuotraukos sulaukė didelio pasisekimo. Dauguma skatino nesustoti, eiti tolyn, džiuginti gražiais vaizdais. Tada jos gyvenime atsirado kita įranga. Tuo metu populiarus fotoaparatas, daugumos vadinama „muiline“, privertė Karoliną atrasti dar daugiau vaizdų, bet pirmiausiai jai labai magėjo fotografuoti draugę. Ypač pirmieji bandymai jai įnešė daug matymų, kaip ir kokiu rakursu būtų galima fotografuoti, kokia šviesa tinka geriausiai. Na, čia ji jau pagavo savo mūzelę už uodegos! Tačiau vaikiškas nepasitikėjimas savimi laikinai nustūmė fotografavimą į antrą planą. Reikėjo per tą išdykėlę mūzelę pasivyti mokslus. Pagaliau suvokusi, kad pakankamai stipri, pradėjo vėl fotografuoti.

Kitas fotoaparatas, kitas mąstymas

Šį kartą jau už sutaupytus pinigėlius nusipirko veidrodinį Canon fotoaparatą. Fotografijų kokybė ir galimybės nunešė ją į ten, kur ji jaučiasi saugi – fotografuoti pavienius žmones gamtos apsuptyje, gamtos vaizdus.

Karolina atvirauja, jog „jai sunku „perlipti per save“ ir fotografuoti žmonių sambūrius“. Pasak jos, daug šešėlių, triukšmas – ne jai, o štai gamta ramina, magiškai veikia jos apsuptis. Gal dėl to Karolina, susitaupiusi pinigų, šį kartą įsigijo aukštesnės klasės, profesionalesnį Canon fotoaparatą. Vos tik pavasario karantinas baigėsi, ji pradėjo mėgautis fotografuodama, gražiausius gamtos stebuklus perkeldama į nuotraukas.

Jau šį kartą nuo pavasario iki rudens fotografavo žmones gamtoje. Pačios įsimintiniausios akimirkos, tai žydinčios obelys, rapsų, saulėgrąžų laukai, rugiagėlės. Čia ji jaučiasi it savo rogėse! Be to, suteikia džiaugsmo draugams, artimiesiems. Viskas ją džiugina – kiekvienas žiedelis, kiekvienas medelis! Tačiau pačios mieliausios fotografijos jai pavyksta, kai nematomomis gijomis susilieja su gamta. Čia ji pasijunta it savo stichijoje, kur nepaliaujamai pulsuoja noras pasidalinti tuo, kas gali pradžiuginti aplinkinius ir ją pačią.

Laikas bėga nenumaldomai. Senutis Canon jau neatitiko jos poreikių. Reikėjo kito, profesionalesnio. Ir, norėdama susitaupyti, daug ko atsisakė, kad galėtų įgytas per darbą žinias tobulinti. Tokiu būdu įsigijo ir kompiuterį, kuriame fotografijas peržiūri, apdoroja. Šaunu, kad Karolina turi jos pomėgių fundatorius – mamą, močiutę, tetą, dėdę. Visi jie džiaugiasi ir, reikalui esant, padeda, paskatina. Beje, paklausta, ar fotografavimas netrukdo mokslams, ji nedvejodama atsako, jog būtent mokymasis nuotoliniu būdu jai leidžia planuoti savo laisvalaikį. Niekada nepraleidžia progos planuoti, nes tai gyvenimo ateities tiesioji. Išmoksi planuoti, susidorosi su bet kokiais iššūkiais!

10

Ateities planai

Paklausta apie ateities planus, Karolina nedvejodama pasako, jog daug kas priklausys nuo gimnazijos baigimo pažymių. Tačiau turi kelis variantus. Jai kirba mintys apie reklamos dizainą, bet tai kol kas tik mintys, o realybėje viskas gali būti kitaip.

O dabar Karolina kimba į mokslus. Ji puikiai suvokia, kad daug kas priklauso būtent nuo jų.

Tad jauno žmogaus ateitis priklauso ne tik nuo norų, bet ir laiku sugautos mūzos, kuri nuveda svajonių išsipildymo link. Šiuo metu tokios svajonės, o gyvenimo kryžkelė gali jauną žmonų nukreipti kitur. Tačiau yra taip, kaip yra. Juk graži svajonė gali virsti realybe. Ir tik reikia tikėtis, kad mūsų kraštas gali turėti profesionalią fotografę, kuri džiugintų ne tik mus, bet ir viso pasaulio žmones.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti